Hennessey weźmie na swój warsztat Porsche Taycan

Amerykańska firma tuningowa po raz pierwszy zmierzy się z samochodem elektrycznym.

Amerykańska firma tuningowa po raz pierwszy zmierzy się z samochodem elektrycznym.

Hennessey to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm zajmujących się modyfikacją samochodów. Jej siedziba znajduje się w Teksasie i jak przystało na amerykańską markę – specjalizuje się ona w tuningowaniu samochodów z potężnymi i wielolitrażowymi silnikami pod maską. Świat motoryzacji idzie jednak do przodu i firmy tunerskie muszą się to tego dostosować żeby przeżyć. Z tego powodu Hennessey pierwszy raz w swojej historii zdecydowało, że weźmie na swój warsztat auto elektryczne.

Zaszczytu tego dostąpi niedawny debiutant Porsche Taycan. Jak na ten czas żadne modyfikacje nie są jeszcze gotowe, ponieważ samochód trafi na rynek Stanów Zjednoczonych dopiero w przyszłym roku. Wiemy jednak, że na początek Hennessey planuje jedynie modyfikacje wizualne. Tuningu doczeka się zarówno nadwozie jak i kokpit auta, przygotowane mają zostać również nowe zestawy kół.

Jeżeli jednak klienci domagać będą się również modyfikacji elektrycznego układu napędowego, amerykanie zabiorą się również za to.

„Od jakiegoś już czasu planujemy zrobić coś z elektrycznymi pojazdami. Poczuliśmy, że nowe Porsche Taycan jest właściwym samochodem, z którym rozpoczniemy naszą przygodę z elektrykami. Prawie wszyscy nasi klienci nadal chcą surowych, mocnych silników spalinowych, jednak niektórzy z nich zaczęli kupować auta elektryczne, żeby służyły im jako typowe auta dnia codziennego. Nie zamierzamy przeprowadzić rewolucji na rynku samochodów elektrycznych, chcemy tylko sprawić, by były szybsze i fajniejsze”

John Hennessey – właściciel Hennessey Performance Engineering

Fakt, że firmy tuningowe zaczynają modyfikować samochody elektryczne chyba dobitnie pokazuje, że te stają się ważnymi graczami na rynku motoryzacji. Niebawem powinniśmy spodziewać się pierwszych, profesjonalnie stuningowanych elektryków.

źródło: Hennessey Performance

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz