Druga generacja Kii Stinger nie jest pewna

Powodem jest niska sprzedaż sportowego sedana.

Powodem jest niska sprzedaż sportowego sedana.

Kia Stinger to samochód, który podczas debiutu zaskoczył nie jedną osobę. Koreańczycy stworzyli ciekawy stylistycznie samochód, z napędem na tylną oś, który dodatkowo może być napędzany 3,3-litrowym V6 o mocy prawie 400 KM. W limitowanej edycji GTS wyposażony jest również w Drift Mode, w którym cała moc topowej wersji silnikowej trafia wyłącznie na tylne koła.

Niemniej jednak, okazuje się, że sprzedaż nie spełnia oczekiwań Kii. Zarząd spodziewał się znacznie lepszych wyników, głównie na rynku Stanów Zjednoczonych. Car Advice miało okazję rozmawiać o tym z Gregory Guillaumem, vice dyrektorem marki.

Nigdy nie celowaliśmy w masową produkcję. Chcieliśmy osiągnąć sukces chociaż w Ameryce. Sądziliśmy, że na tym rynku mamy szansę. Mieliśmy bardzo wysokie oczekiwania, jednak rynek jest bardzo ciężki podczas debiutu.

Gregory Guillaume

Guillaume zaznaczył, że dziś sporo się dzieje w kwestii elektryfikacji samochodów, przez co Stigner może ewoluować w coś zupełnie nowego. Niewykluczone, że nowa generacja jeśli powstanie będzie dostępna w wersji hybrydowej oraz elektrycznej.

2019 KIA Singer GT – zdjęcia z naszego testu

zdjęcia: Michał Śniadek

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz