Lamborghini zaprezentowało nowe specjalne edycje Aventadora i Huracana

Ciekawy oferta dla osób, które chcą wyróżnić swój supersamochód.

Ciekawy oferta dla osób, które chcą wyróżnić swój supersamochód.

Wiele marek motoryzacyjnych wypuszcza od czasu do czasu specjalne wersje swoich samochodów, które lakierem bądź dodatkami nawiązują do ważnego wydarzenia czy daty z historii firmy. Lamborghini przygotowało właśnie okolicznościowe wersje swoich dwóch modeli – Aventadora i Huracana, które odnoszą się do dwóch różnych osiągnięć.

Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster nawiązuje do 1963 roku, a więc roku w którym powstała włoska marka. Jak łatwo się domyślić, Lamborghini zdecydowało, że zbuduje dokładnie 63 egzemplarze auta w tej wersji. Wygląd maszyny prezentuje możliwości personalizacji aut, jakie oferuje marka, na potrzeby edycji 63 przygotowano osiem różnych wariantów nadwozia oraz wnętrza.

Lamborghini Huracán EVO GT Celebration dumnie świętuje wielkie zwycięstwa firmy w wyścigach w Ameryce Północnej. Będąc bardziej ścisłym – Huracan odniósł zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Daytona oraz 12-godzinnym wyścigu Sebring, zarówno w tym jak i poprzednim sezonie. Lamborghini zaznaczyło to poprzez umieszczenie specjalnych emblematów na nadwoziu maszyny oraz wykorzystaniu wyścigowego, pomarańczowo-zielonego wzoru.

Niestety, ale obie wersje supersamochodów nie zmieniają nic pod względem osiągów, są to tylko okolicznościowe warianty wyglądu. Nie jest to jednak chyba specjalnie wielki problem, wiedząc jak potężne dawki emocji zapewniają auta Lamborghini.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz