Zdjęcia szpiegowskie

Wyciekł design nowej Skody Octavii

Grafikę przedstawiającą samochód udało się uchwycić na najnowszych zdjęciach szpiegowskich wnętrza.

Grafikę przedstawiającą samochód udało się uchwycić na najnowszych zdjęciach szpiegowskich wnętrza.

Szpiedzy motoryzacyjni to osoby, które kochają klienci oraz nienawidzą producenci. To właśnie dzięki ich fotografiom zakamuflowanych prototypów udaje się następnie tworzyć wizualizację, które z ogromnym wyprzedzeniem zapowiadają jak będą wyglądać przyszłe samochody.

Ich najnowszą ofiarą jest nowa Skoda Octavia. Zakamuflowany prototyp czwartej generacji był już przyłapany podczas testów kilkukrotnie, jednak osłony uniemożliwiały zobaczyć końcowego wyglądu nadwozia. Wnętrza jak do tej też nie dało się sfotografować.

Wraz z najnowszymi zdjęciami mamy ogromny przełom. Nie dość, że mamy pierwsze spojrzenie na całkowicie odmienione wnętrze, to również udało się uwiecznić na zdjęciu design nadwozia fotografując ikonkę samochodu w systemie inforozrywki.

Jak widzimy, samochód otrzyma całkowicie nowy przód, który będzie bardzo zbliżony do Skody Scala. Lampy zostaną ponownie złączone i połączą się z atrapą chłodnicy. Zderzak będzie posiadał atrapy wlotów przez całą szerokość ze światłami przeciwmgielnymi w stylu nowego Superba.

Jeśli chodzi o wnętrze, to to ma całkowicie nowy wygląd względem aktualnej generacji. Konsola centralna posiada wyświetlacz z odstającym ekranem oraz przyciski funkcyjne umieszczone wzdłuż kratek wentylacji. Brakuje panelu klimatyzacji, co może oznaczać, że Octavia będzie pierwszym modelem, który otrzyma wersję cyfrową w ekranie lub nowy panel został zamaskowany pod ekranem.

Tunel środkowy posiada wyraźne przetłoczenia. Brakuje tradycyjnego lewarka automatycznej skrzyni biegów, który został zastąpiony suwakiem przełożeń D i R oraz przyciskiem P powyżej. Prototyp wyposażony był wielofunkcyjną kierownicą wyglądającą identycznie jak dotychczas oraz ekran zamiast tradycyjnych zegarów za kierownicą.

Premiera czwartej generacji Octavii spodziewana jest podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie już we wrześniu bieżącego roku.

W gamie jednostek napędowych Skody Octavii nastąpi nieco zmian. Ich liczba będzie mniejsza, a głównym silnikiem będzie zmodernizowane 1.5 TSI, które będzie osiągało moc nawet 200 KM. Pojawi się też nowy silnik 1.5 TDI, który zastąpi 1.6 TDI. Oprócz niego będzie dostępny również 2.0 TDI jak dotychczas.

Jeśli chodzi o Octavię RS, pod jej maską ma się pojawić nowe 2.0 TSI o mocy ok. 260 KM. W planach jest też wersja hybrydowa, która najpewniej uzyska znaczek RS i odziedziczy ten sam silnik, co nowa Cupra Leon. Tam będzie pracować 1.5 TSI o mocy 150 KM, który wspierany wspierany silnikiem elektrycznym, a łączna moc zestawu ma wynieść 245 KM.

2020 Skoda Octavia – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2019 (motor1)

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz