Zdjęcia szpiegowskie

Oto nowy Volkswagen Golf GTI

Samochód został przyłapany po raz pierwszy przez szpiegów motoryzacyjnych na zakamuflowanych testach.

Samochód został przyłapany po raz pierwszy przez szpiegów motoryzacyjnych na zakamuflowanych testach.

Pierwsze nagrania szpiegowskie prezentujące nową generację najchętniej kupowanego samochodu od Volkswagena mieliśmy okazję zobaczyć jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Następnie nieco ponad miesiąc później niemiecka marka testowała już samochód praktycznie bez żadnego kamuflażu. Teraz szpiegom motoryzacyjnym po raz pierwszy udało się przyłapać auto w wersji GTI, niestety VW zadbał o to, aby pojazd został odpowiednio mocno pokryty siatką kamuflażową.

Na pierwszy rzut oka maszyna nie różni się wiele od swojej bazowej wersji. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej zobaczymy kilka wyróżniających się szczegółów. Auto posiada przede wszystkim większe koła, zmienione listwy boczne, inne końcówki układu wydechowego oraz bardziej agresywne wloty powietrza na przednim zderzaku. Spostrzegawcze osoby zobaczą ponadto, że pojazd ma nieco większy spojler umieszczony na końcu dachu w porównaniu ze „zwykłymi” prototypami.

Na ten czas nie mamy konkretnych informacji dotyczących mocy jednostki, która odpowiadać będzie za napęd samochodu. Wiemy, że czterocylindrowy silnik wspomagany będzie przez turbinę i posiadać będzie pojemność 2-litrów. Część plotek sugerowała, że Volkswagen zamierza zapewnić nawet do 300 koni mechanicznych w nowym GTI, nic jednak nie jest potwierdzone.

Volkswagen Golf GTI VIII-generacji miał być zaprezentowany razem z wersją „R” jeszcze w tym roku, koncern napotkał jednak problemy w czasie produkcji. Z uwagi na nie podstawowa edycja pojazdu ujrzeć ma światło dzienne w lutym przyszłego roku, możliwe, że wtedy także zadebiutują usportowione wersje nowego Golfa.

źródło: Motor1

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz