Były bolid Roberta Kubicy na sprzedaż

„Poczuj się jak Robert Kubica” nabiera tutaj zupełnie nowego znaczenia.

Od czasu do czasu pojawiają się na aukcjach wyjątkowe pojazdy. Zaledwie wczoraj pisaliśmy o planach wystawienia na sprzedaż oryginalnego bolidu Nikiego Laudy, a nie tak dawno temu wspominaliśmy o niemalże nieużywanym Lexusie LFA Nürburgring Edition, czy oryginalnym BMW M1, który w 1981 roku pobił rekord prędkości.

Tym razem mowa o pojeździe zupełnie innego kalibru. W Szwajcarii na portalu Race Cars Direct na sprzedaż wystawiony został oryginalny bolid BMW Sauber F1.07-06B, który startował w Formule 1 w sezonie 2007. Za jego kierownicą zasiadali Robert Kubica, Sebastian Vettel oraz Nick Heidfeld.

Ogłoszenie nie wskazuje dokładnie, czy ten egzemplarz startował w wyścigach, czy brał udział w testach, jednakże jest to oryginalny bolid BMW Sauber i posiada oryginalną skrzynię biegów, układ hamulcowy oraz kierownicę. Niestety nie posiada oryginalnego, 750-konnego, 2,7-litrowego silnika V8.

Niemniej jednak silniki bolidów F1 dość często trafiają na aukcje, a ostatnio V10 z 1993 roku można było kupić za zaledwie 10.000 dolarów.

BMW Sauber F1.07-06B

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz