Huracan Sterrato – sportowo i terenowo

Oto off-roadowy Huracan prosto z fabryki.

Oto off-roadowy Huracan prosto z fabryki.

Nie, to nie jest render zrobiony przez utalentowanego grafika. To prawdziwy samochód koncepcyjny, który zbudowało Lamborghini. Samochód otrzymał przydomek Sterrato i jest przystosowany do off-roadu.

Nazwa samochodu po włosku to dosłownie „brud”, co idealnie pasuje do „terenowego” Huracana EVO. Jego prześwit został zwiększony o 47 mm, poprawiono kąt natarcia o 1%, a kąt zejścia o dodatkowe 6,5%. Oprócz tego poszerzono rozstaw kół o 30 mm, a na 20-calowe felgi założono specjalne opony wzmocnionymi ściankami.

Z zewnątrz należy nadmienić nowe zderzaki z osłonami, wzmocnione nadkola, specjalne wloty powietrza, które mają uchronić silniki przed zassaniem czegokolwiek innego niż powietrze, a na dachu i masce są dodatkowe światła. Pod spodem pojawiły się specjalne osłony silnika, skrzyni biegów oraz układu hamulcowego.

Nie da się ukryć – Huracan Sterrato to nie jest samochód terenowy. Jest to jednak auto, które bez problemu możemy poszukać się z wysokimi prędkościami po bocznych, nieutwardzonych drogach bez większych obaw o całkowite zniszczenia auta.

Serce samochodu pozostało bez zmian. Wciąż jest to 5,2-litrowe V10 o mocy 640 KM. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła, na pokładzie znajdziemy cztery koła skrętne, system rozdzielania mocy torque vectoring oraz regulowane zawieszenie. Pojawił się także specjalny off-roadowy tryb jazdy, który napęd przekazuje chętniej na tylną oś.

Jak podkreślają inżynierowie, do budowy tego modelu wykorzystano doświadczenie jako zdobyli podczas tworzenia Urusa. Na ten moment nie zakładają masowej produkcji, jednak to nie jest wykluczone w przyszłości jeśli pojawi się popyt na taką zabawkę.

2019 Lamborghini Huracan Sterrato Concept

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz