Zdjęcia szpiegowskie

2020 Skoda Octavia udaje Superba w najnowszych zdjęciach szpiegowskich

Prototyp nowej generacji został przyłapany przez szpiegów motoryzacyjnych podczas testów w Alpach. Skoda Octavia trzeciej generacji to samochód, który niedługo

Prototyp nowej generacji został przyłapany przez szpiegów motoryzacyjnych podczas testów w Alpach.

Skoda Octavia trzeciej generacji to samochód, który niedługo odejdzie w zapomnienie. Jest już na rynku 6 lat i czas najwyższy aby pojawił się jego bezpośredni następca. Zakamuflowane testy trwają już od wielu miesięcy i pod koniec roku mamy zobaczyć gotowy produkt.

Czwarta generacja będzie znacznie różnić się od aktualnego modelu. Potwierdzone jest, że nie będzie posiadała dzielonych przednich lamp, które wprowadzone zostały podczas liftingu. Skoda przyznała się, że był to nieudany zabieg i nie zamierza do niego wracać.

Podobnie jak w każdej generacji, samochód będzie dostępny jako sedan oraz kombi i dostępne będą warianty RS oraz Scout. Sedan ma przejść jednak sporo zmian i ma być teraz stylizowany na 4-drzwiowe coupe, dzięki czemu nadwozie ma zyskać nieco ładniejszy dla oka oraz bardziej sportowy wygląd.

W gamie jednostek napędowych Skody Octavii nastąpi nieco zmian. Ich liczba będzie mniejsza, a głównym silnikiem będzie zmodernizowane 1.5 TSI, które będzie osiągało moc nawet 200 KM. Pojawi się też nowy silnik 1.5 TDI, który zastąpi 1.6 TDI. Oprócz niego będzie dostępny również 2.0 TDI jak dotychczas.

Jeśli chodzi o Octavię RS, pod jej maską ma się pojawić nowe 2.0 TSI o mocy ok. 260 KM. W planach jest też wersja hybrydowa, która najpewniej uzyska znaczek RS i odziedziczy ten sam silnik, co nowa Cupra Leon. Tam będzie pracować 1.5 TSI o mocy 150 KM, który wspierany wspierany silnikiem elektrycznym, a łączna moc zestawu ma wynieść 245 KM.

Premiera czwartej generacji Octavii spodziewana jest podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu 2019 roku.

2020 Skoda Octavia – zdjęcia szpiegowskie, maj 2019

źródło: informacja własna, AutoExpress
zdjęcia szpiegowskie:
Carscoops

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz