BMW prezentuje M5 Edition 35 Years

Bawarska marka przygotowała specjalną wersję pojazdu, na 35-lecie powstania modelu.

Bawarska marka przygotowała specjalną wersję pojazdu, na 35-lecie powstania modelu.

BMW M5 jest wspaniałą maszyną i marzeniem ogromnej rzeczy fanów czterech kółek. Model obecny jest na rynku od 35 lat i nie zapowiada się, aby jego historia miała się niedługo zakończyć. Z okazji tego jubileuszu bawarska marka przygotowała specjalną edycję maszyny, która powstanie w jedynie 350 egzemplarzach, a każda ze sztuk auta kosztowała będzie po 130 tysięcy dolarów.

Każdy pojazd z „M5 Edition 35 Years” polakierowany zostanie w matowy kolor z palety BMW Individual – Frozen Dark Grey II. Do tego lakieru dobrane zostały ekskluzywne, 20-calowe felgi z motywem litery Y w kolorze Graphite Grey, a za nimi umieszczone zostały błyszczące, czarne zaciski hamulców.

W środku większość elementów takich jak fotele, boczne panele drzwi czy deska rozdzielcza otrzymały ciemny kolor, jednak dobrane zostały do nich złote, kontrastujące części. Na konsoli otaczającej gałkę skrzyni biegów wygrawerowane zostało logo specjalnej edycji maszyny.

Pod maską każdego z 350 egzemplarzy umieszczony został 4,4-litrowy silnik V8 twin-turbo zapewniający 625 koni mechanicznych. Moc ta przekazywana jest na wszystkie koła pojazdu poprzez 8-biegową, automatyczną skrzynię biegów.

Produkcja aut zaplanowana została na przełom września i października tego roku. Przeliczając cenę jednej sztuki wynoszącej 130 tysięcy dolarów, na naszą walutę, otrzymamy sumę pół miliona złotych.

źródło: Motor1

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz