Przez 17 lat budował Lamborghini w piwnicy

Ken Imhoff spędził 17 lat budując własnymi rękoma wymarzone Lamborghini Countach. Efekt końcowy zapiera dech w piersiach.

Projekt rozpoczął się w 1991 roku, po tym gdy Ken Imhoff obejrzał film Wyścig Armatniej Kuli (ang. Cannonball Run). Zobaczył w nim czarne Lamborghini Countach, w którym się zakochał i postanowił je zbudować własnoręcznie.

Projekt zaczął się bardzo niewinnie. Ken zbudował drewnianą ramę, którą wykorzystał jako bazę do stworzenia paneli karoserii. Następnie po stworzeniu bazy, zabrał się własnoręczne wykonanie metalowej ramy i projekt ruszył do przodu.

Jako silnik posłużył 5,8-litrowy silnik V8 od Forda, który po modyfikacjach osiągał 514 KM przy 6800 obr/min. Napęd przekazywany był poprzez 5-biegową skrzynię Pantera ZF na tylną oś. Układ wydechowy, system chłodzenia i wiele innych elementów zostało zrobionych ręcznie lub na specjalne zamówienie.

Auto zostało wykończone oryginalnymi częściami. Ken Imhoff zakupił oryginalne reflektory przednie i tylne, przednią szybę, szyby boczne, spoiler wykonany z włókna węglowego oraz nadkola.

Projekt został ukończony w 2008 roku. Ken korzystał z niego na co dzień przez dwa lata. W 2010 roku to wyjątkowe Lamborghini Countach zostało wystawione na sprzedaż. Nieoficjalnie mówi się, że nabywca zapłacił 89 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu wynosi 341 500 polskich złotych.

Projekt został bardzo ciekawie przedstawiony w nagraniu dostępnym poniżej. Więcej szczegółowych informacji oraz dziesiątki zdjęć można znaleźć na oficjalnej stronie Kena Imhoffa.

Przez 17 lat budował Lamborghini w piwnicy

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty: