Oto nowoczesny Mercedes CLK GTR

Przepiękny Mercedes CLK GTR w nowoczesnym wydaniu na bazie Project One.

Mercedes-Benz CLK GTR był niesamowitym samochodem wyścigowym produkowanym przez niemiecką markę w okresie pomiędzy zimą 1998 roku, a latem 1999 roku. W tym czasie powstało jedynie 30 egzemplarzy pojazdu, a każdy z nich został sprzedany za cenę ponad 1,5 miliona dolarów.

Pod maską samochodu umieszczony został 6,9-litrowy silnik V12 zapewniający moc 604 koni mechanicznych oraz 775 Nm. Jak na swoje lata produkcji pojazd mógł pochwalić się piekielnie szybkim przyspieszeniem do 100km/h, ponieważ zajmowało to mu jedynie 3,8 sekundy. Sylwetka samochodu do dzisiaj jest bardzo dobrze rozpoznawalna, nawet przez osoby urodzone po momencie premiery auta.

Jeden z naszych ulubionych, ambitnych grafików – Rain Prisk postanowił stworzyć ilustrację, na której pokazał jak samochód wyglądałby, gdyby stworzony został właśnie teraz. Auto otrzymało nowoczesny wzór świateł, nowe felgi, bardziej aerodynamiczne lusterka, oraz charakterystyczną płetwę na środku dachu jak w Mercedsie-AMG One. Poza tym cechy takie jak niska, opływowa sylwetka, małe drzwi oraz wlot powietrza na dachu zostały zachowane.

Dla dopełniania efektu pojazd otrzymał charakterystyczne dla Mercedesa-AMG oznaczenie silnika na boku auta oraz rzucający się w oczy żółty kolor kontrastujący z czarnymi felgami.

źródło: Motor1

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz