Porsche planuje swojego najpotężniejszego SUV-a

Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid będzie mieć więcej mocy niż Lamborghini Urus.

Porsche Cayenne będzie mieć więcej mocy niż Lamborghini Urus.

Porsche Cayenne to model niemieckiej marki, który cieszy się ogromną popularnością – według danych sprzedażowych był to drugi najpopularniejszy model marki. Nie powinien więc dziwić fakt, że zarząd Porsche chce inwestować w jego rozwój. Trzeba od razu powiedzieć, że ich najnowszy pomysł na rozwój maszyny wydaje się być naprawdę świetny.

Niebawem do oferty wprowadzone ma zostać Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid. Jest to ten sam układ, co w Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Łączna moc hybrydowego napędu wynosi 680 koni mechanicznych oraz 850 Nm, jeżeli dane te nie zostaną zmienione i układ trafi pod maskę Cayenne, stanie się on najpotężniejszym modelem w gamie Porsche, przewyższającym mocą Lamborghini Urus.

Informacji o planach niemieckiej firmy dostarczył portal Evo, według którego dodatkowo, potężny hybrydowy napęd oferowany będzie również w zaprezentowanym niedawno Porsche Cayenne Coupe.

Na ten czas nie mamy żadnych konkretnych wiadomości mówiących, kiedy Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid doczeka się swojej premiery. Powinniśmy jednak spodziewać się tego w tym roku, na jednych z dużych targów motoryzacyjnych np. Frankfurt Motor Show.

Porsche Cayenne Coupe

źródło: Motor1, Evo

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz