Rimac C_Two debiutuje w Genewie w nowej wersji kolorystycznej

Czy nie wygląda świetnie w biało-niebieskich barwach?

Rimac C_Two zaprezentowany został rok temu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Teraz chorwacki producent elektrycznych hipersamochodów powrócił do Szwajcarii, aby zaprezentować podczas Geneva Motor Show ten sam pojazd jednak w nowej wersji wizerunkowej.

Nie można powiedzieć, że biały lakier połączony z ciemno-niebieskimi elementami wygląda źle na pojeździe. Kolory niezwykle dobrze się ze sobą łączą, a przy okazji potęgują w samochodzie charakter nowoczesności i świeżości. Takie połączenie barw z pewnością przypadnie go gustu Richardowi Hammondowi, któremu zarówno Rimac i Szwajcaria są bardzo bliskie.

W środku wykorzystane zostały panele z włókna węglowego, które połączone zostały z ciemno-błękitną skórą. Obszyte w nią zostały fotele, kierownica, boki tunelu środkowego, boki drzwi oraz deska rozdzielcza.

Jak na ten czas wiemy, że za napęd tego elektrycznego hipersamochodu odpowiadają cztery silniki, które generują łącznie 1914 KM oraz 2300 Nm momentu obrotowego. Pozwala to na rozpędzenie pojazdu do 100km/h w czasie jedynie 1,85 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 412 km/h.

Baterie 120 kWh w jakie wyposażone zostało auto pozwalają na jednym ładowaniu na przejechanie 550 km zgodnie z programem WLTP lub 650 km zgodnie z NEDC.

Rimac C_Two jest nadal w fazie prototypu. Wersja, którą będą mogli nabyć prywatni klienci ma zadebiutować mają w 2020 roku. Rimac obiecuje, że do tego czasu usprawni i podkręci układ napędowy hiprsamochodu.

Rimac C_Two Galactic White – zdjęcia z Genewy

Rimac C_Two Galactic White

2020 Porsche Cayenne GTS - dźwięk wydechu + ruszania

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz