Lamborghini zaprzestaje produkcję modeli z serii Superleggera

Włosi nie planują stworzenia nowych modeli z klasycznym oznaczeniem, jednak to nie koniec mocniejszych i szybszych wariantów.

Włosi nie planują stworzenia nowych modeli z klasycznym oznaczeniem, jednak to nie koniec mocniejszych i szybszych wariantów.

„To oznaczenie jest już zakończone” – powiedział niedawno Maurizio Reggiani, dyrektor techniczny Lamborghini, w wywiadzie dla australijskiego CarAdvice. Była to oficjalna odpowiedź na pytanie dziennikarza o plany stworzenia Huracana Superleggera.

Reggiani w rozmowie zdradził, że Lamborghini aktualnie bardziej skupia się na tym jak dalej utrzymać się na rynku i wciąż oferować wyjątkowe sportowe samochody, gdy na horyzoncie jest norma emisji spalin Euro 7. W tym momencie włosi robią wszystko aby nadal móc oferować tak wysoką moc oraz niesamowite osiągi swoich pojazdów.

Lamborghini Huracan EVO

Zapowiedziane zostało, że w najszybszych wariantach modeli, silnik benzynowy będzie miał niższą moc niż bazowe. To kolejny raz potwierdza plany wprowadzenia silników hybrydowych do aut Lamborghini. Ostatnio pisaliśmy o tym w zeszłym roku, podczas zapowiedzi hybrydowego Aventadora.

Maurizio Reggiani zdradził również nieco o planach jeszcze szybszego Huracana EVO, który już teraz jest szybszy niż dotychczasowy Huracan Perfomante.

„EVO zyskuje wiele, dzięki zastosowaniu układu skrętnej tylnej osi i Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata, a co za tym idzie szybciej razi sobie w linii prostej. Gdybyśmy dodali te systemy do Performante, byłoby o wiele szybsze.”

Maurizio Reggiani

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz