Oto jak wygląda VW Golf VIII generacji

Nowa generacja Volkswagena Golfa została przyłapana podczas testów na publicznych drogach praktycznie bez żadnego kamuflażu.

Nowa generacja Volkswagena Golfa została przyłapana podczas testów na publicznych drogach praktycznie bez żadnego kamuflażu.

Pod koniec zeszłego roku mieliśmy okazję obejrzeć nagranie pochodzące z Republiki Południowej Afryki, na którym widzieliśmy domniemanie nową generację Volkswagena Golfa. Wskazywały na to okoliczności w jakich auto została zauważone oraz sam wygląd pojazdu. Identyczny samochód przyłapany został niedawno przez jednego z użytkowników Instagrama, który sfotografował maszynę i wrzucił jej zdjęcia do sieci. Tym razem jednak jesteśmy pewni – patrzymy na Golfa 8. generacji.

Nowa generacja z pewnością nie jest przełomowa i rewolucyjna w historii modelu, jednak mimo to wprowadza kilka poważniejszych zmian. Przede wszystkim Golf otrzymał większy rozstaw osi, poprzez oparcie go o zmodernizowaną wersję dotychczasowej płyty podłogowej MQB Evo. Oznacza to, że wnętrze pojazdu jak i bagażnik będą teraz przestronniejsze, a do tego waga samochodu niższa o około 45 kg.

Patrząc na fotografie widzimy, że z zewnątrz najbardziej zmieniły się przednie światła, które są teraz węższe oraz umieszczone niżej. Podobną przemianę przeszły również reflektory z tyłu.

Największa rewolucja dotknąć ma kokpitu, który zostanie mocno zmodernizowany. Oznacza to, że zamiast szeregu fizycznych przycisków i pokręteł w środku znajdziemy teraz dotykowe ekrany. Pojazd otrzyma także z pewnością nowe systemy bezpieczeństwa i wyższa jakość wykonania.

Nie wiemy na ten czas jakie silniki odpowiedzialne będą za napędzanie Golfa VIII, jednak wybór z pewnością będzie szeroki. W ofercie znajdziemy zarówno jednostki benzynowe jak i diesla, od małych i ekonomicznych silników, po mocniejsze i bardziej wyczynowe. Dostępna ma być również hybryda typu plug-in. Z czasem na rynku pojawi się również wersja GTI, która według plotek ma dysponować mocą na poziomie 300 KM.

Volkswagen zaprezentować ma swoje nowe dziecko w czerwcu tego roku.

źródło: Carscoops,johannes.vag via Instagram

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz