Supersamochody

Lamborghini zaliczyło wzrost sprzedaży o aż 51%

Lamborghini w zeszłym roku rozchodziły się niczym przysłowiowe świeże bułeczki.

Lamborghini w zeszłym roku rozchodziły się niczym świeże bułeczki.

Rok 2018 okazał się być dla włoskiej marki niezwykle pozytywnym okresem czasu. W przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy włoska firma dostarczyła swoim klientów na całym świecie łącznie 5 750 egzemplarzy samochodów. Oznacza to wzrost sprzedaży o aż 51% w stosunku do poprzedniego roku!

Niezwykle ważną rolę w tym sukcesie odegrało Lamborghini Urus, którego pierwsze modele trafiły na ulice podczas wiosny. Łącznie właścicielami sportowego SUV-a stało się 1 761 osób. Nie jest to jednak liczba pojazdów jaka nasyciłaby rynek premium dużych aut, ponieważ chętnych na zakup maszyny do teraz nie brakuje. Możemy być pewni, że w 2019 roku liczba ta zostanie stanowczo przebita.

Najpopularniejsze jednak mimo to, okazało się być Lamborghini Huracan, na zakup którego zdecydowało się 2 780 klientów, a kluczyki do Lamborghini Aventador odebrało 1 209 osób.

Największa ilość samochodów włoskiej marki trafiła do Stanów Zjednoczonych – 1 595 sztuk. Kolejnymi, największymi rynkami zbytu okazały się być Wielka Brytania oraz Japonia, gdzie trafiło kolejno 636 oraz 559 egzemplarzy Lamborghini. Następnie na liście znalazły się Niemcy, Chiny, Kanada i Włochy, gdzie zakupiono kolejno 463, 342, 316 i 295 maszyn.

Tak ogromny skok sprzedaży na przestrzeni jednego roku jest ogromnym powodem dla Lamborghini do świętowania. Jest to jednak jak najbardziej założony wynik, ponieważ firma niezwykle prężnie pracuje nad rozwijaniem swojego wizerunku i oferty.

Lamborghini Huracan EVO –
najnowsze dziecko marki

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz