The Grand Tour, Sezon 3, Odcinek 1 – opis odcinka, galeria zdjęć

Już wiemy co zobaczymy w pierwszym odcinku nowego sezonu The Grand Tour. Uwaga, spoilery!

Do premiery 1 odcinka 3 sezonu The Grand Tour pozostało już tylko 10 dni. Mamy ekskluzywne informacje o tym zobaczymy już 18 stycznia w Amazon Prime Video.

Ponownie nowy sezon rozpoczniemy od dużego materiału z trzeba wyjątkowymi samochodami w roli głównej. Tym razem Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May udadzą się do USA, aby przetestować trzy poważnie zmodyfikowane muscle-cary i wybrać z nich najlepszego.

źródło: Amazon

W roli głównej zobaczymy Forda Mustanga RTR Spec 3, Dodge’a Challengera SRT Demon oraz Hennessey Exorcist Camaro. Za ich kierownicą prowadzący będą mogli zobaczyć niegdyś prężne samochodowe miasto Detroit, a dziś upadłą metropolię, która więcej energii wkłada do przygotowania organicznej kapusty niż do budowania przerośniętych V8.

Nie zabraknie wyścigów na opuszczonych drogach, testu głośności przy starym teatrze, a także odwiedzenia starej fabryki Forda. Na koniec prezenterzy udadzą się na lokalne lotnisko, aby w ostatecznym teście wybrać zwycięzcę.

źródło: Amazon

Oprócz tego w odcinku zobaczymy test wyjątkowego McLarena Senna. Ten ważący zaledwie 1,198 kilogramów supersamochód napędzany jest 800-konnym (588 kW) 4-litrowym V8. Pozwala to na sprint od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy, do 200 km/h w 6,8 sekundy, a do 300 km/h w zaledwie 17,5 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona 340 km/h.

Z uwagi na osiągi i specyfikę, auto zostało zabrane przez Jeremy’iego Clarksona na tor Donington Park, gdyż Eboladrome może nie być dobrym miejscem na test.

Premierowy odcinek nowego sezonu The Grand Tour już w piątek, 18 stycznia.

The Grand Tour, Sezon 3, Odcinek 1 “Motown Funk” – galeria zdjęć

źródło: Amazon dla The Grand Tour Polska / CarTests Polska

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty: