Peugeot pracuje nad 508 R napędzanym przez ponad 350 KM

Według najnowszych plotek, francuska marka nie spoczęła na laurach i szykuje się do pokazania światu usportowionej wersji modelu 508.

Według najnowszych plotek, francuska marka nie spoczęła na laurach i szykuje się do pokazania światu usportowionej wersji modelu 508.

W zeszłym tygodniu na Paris Motor ShowPeugeot pokazał publicznie 508 w wersji Touring Wagon. Według najnowszych wiadomości marka nie spoczęła po tym na laurach i aktualnie zajmuje się projektowaniem kolejnej odsłony auta. Tym razem ma być to mocniejsza, hybrydowa odmiana pojazdu.

Australijski portal Motoring  powołujący się na anonimowe źródło operujące wewnątrz marki, umieścił na swoim portalu informację, jakoby Peugeot Sport pracował aktualnie nad modelem 508 R, który konkurować miałby z takimi samochodami jak Audi S4 czy Mercedes-AMG C43.

Pod maską auta znaleźć miał by się 1,4-litrowy, turbodoładowany silnik połączony dodatkowo z elektryczną jednostką. Łącznie układ generować miał by moc ponad 350 koni mechanicznych, która rozkładana byłaby na wszystkie koła pojazdu. Sprint do 100 km/h trwałby około 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna zostałaby ograniczona elektrycznie do 250 km/h.

Oprócz mocniejszej jednostki, usportowiony Peugeot 508 otrzymałby również bardziej agresywne nadwozie. Samochód już w tym momencie prezentuje się naprawdę dobrze, jednak gdyby zmodyfikować go o kilka dodatkowych, sportowych elementów, z pewnością tylko by na tym zyskał. Na klapie bagażnika umieszczony zostałby najprawdopodobniej znaczek R, ostatni raz użyty przy Peugeocie RCZ R. Mało prawdopodobne by samochód tak wysoko stojący w ofercie marki przyozdobiony zostać miałby znacznikiem GTI, zarezerwowanym dla małych hot hatchy firmy.

źródło: Carscoops, Motoring

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz