Pagani Huayra Roadster Gyrfalcon – ostatni egzemplarz

Produkcja Huayry Roadster dobiega końca. Na pożegnanie pojawiła się specjalna wersja nazwana Gyrfalcon.

Produkcja Huayry Roadster dobiega końca. Na pożegnanie pojawiła się specjalna wersja nazwana Gyrfalcon.

Gyrfalcon to w języku angielskim nazwa sokoła norweskiego, czyli największego przedstawiciela rodzaju Falco. To niesamowicie szybki i brutalny myśliwy, co wydaje się być świetną nazwą dla piekielnie szybkiego roadstera.  

Nadwozie modelu ma z założenia przypominać tego wyjątkowego ptaka. Większość karoserii zostało pomalowane białym perłowym lakierem, a gdzieniegdzie pojawiają się odsłonięte elementy z czystego włókna, mające przypominać czarne cętki na ciele ptaka. Wykończenie jest złotym lakierem, co z kolei odzwierciedla zabarwienia na dziobie, wokół oczu oraz na nogach.

Zdjęcia wnętrza nie zostały opublikowane, jednak tam również nie brakuje nawiązań do ptaka. Konsola centralna jest pomalowana białym lakierem, a na drzwiach znalazł się kształt sokoła. Gałka skrzyni biegów została wykończona złotym kolorem i tam również jest podobizna ptakaa

Jeśli chodzi o zmiany mechaniczne, to one nie występują. Pod tym względem jest to identyczna Huayra Roadster jak każda inna. Sercem supersamochodu jest 6-litrowy silnik V12 od Mercedesa, który generuje 764 KM i 1000 Nm.

Pagani Huayra Roadster Gyrfalcon

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz