Opel GT X Experimental Concept – zapowiedź kierunku marki pod skrzydłami PSA

Futurystyczny wygląd połączony z autonomiczną technologią oraz napęd elektryczny - oto jak będzie wyglądać przyszłość Opla?

Futurystyczny wygląd połączony z autonomiczną technologią oraz napęd elektryczny – oto jak będzie wyglądać przyszłość Opla?

Opel oficjalnie zaprezentował pierwsze zdjęcia swojego elektrycznego samochodu koncepcyjnego. GT X Experimental to mały crossover wyposażony w kilogramy elektroniki, która pozwoli poruszać się autonomicznie. Samochód potrzebuje jednak być nadzorowane przez kierowcę.

GT X Experimental wyposażony jest w baterię 50 kWh nowej generacji, która posiada możliwość bezprzewodowego ładowania. Jak zaznacza Opel, tego typu ładowanie samochodów elektrycznych ma być standardem.

Najważniejszy w tym samochodzie jest jednak jego design, gdyż zapowiada on wygląd przyszłych modeli, które powstaną pod skrzydłami PSA. Z przodu posiada atrapę chłodnicy ze zintegrowanymi światłami LED i centralnie umieszczonym logo. Nieco niżej znajduje się płaski wlot powietrza na całej szerokości zderzaka.

Podobnie ma się tył pojazdu. Oprócz świateł podobnych do modeli z serii „X” oraz centralnie umieszczone logo, nie znajdują się tu żadne elementy oraz przetłoczenia, dając efekt pustki. Oznaczenie modelu znajduje się niemalże na dyfuzorze i jest rozciągnięte na całej szerokości, przez co jest niemalże niewidoczne.

We wnętrzu GT X Experimental wygląda jak futurystyczny samochód przyszółości. Posiada 4 niezależne fotele, które są oddzielone od siebie wysokim tunelem środkowym. Deska rozdzielcza posiada wyłącznie ogromny wyświetlacz za kierownicą oraz boczne nawiewy. Obok nich znajdują się wyświetlacze, które pokazują obraz z kamer, gdyż auto nie ma tradycyjnych lusterek bocznych.

Opel GT X Experimental Concept

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz