McLaren 720S od Novitec – 805 KM i nieco szaleństwa

Novitec wziął na swój warsztat najnowszego McLarena 720S i wycisnął z niego ile się da. Wprowadzone modyfikacje można nazwać tuningiem

Novitec wziął na swój warsztat najnowszego McLarena 720S i wycisnął z niego ile się da.

Wprowadzone modyfikacje można nazwać tuningiem z klasą. Mimo zastosowania znacznie agresywniejszego body-kitu, wszystko wygląda jakby wyjechało prosto z fabryki w Wanking i nazywało się McLaren 805S. 

720-tka otrzymała dodatkowy splliter z przodu, dokładki do zderzaków zapewniające lepszy docisk, większe nakładki na progi, a także przeprojektowany dyfuzor. Wszytko wykonane jest z włókna węglowego, aby uzyskać jak najniższą wagę.

Novitec zadbał również o serce McLarena. 4-litrowe V8 zostało poddane znacznym modyfikacjom, dzięki czemu generuje teraz 805 KM, czyli o 85 KM więcej niż bazowy model. Moment obrotowy wzrósł natomiast z 770 Nm do niespełna 880 Nm.  

Wprowadzone modyfikacje pozowliły skrócić czas od 0 do 100 km/h do 2,7 s (o 0,2 s szybciej), a sprint do 200 km/h zajmuje teraz 7,5 s (o 0,3 s szybciej). Prędkość maksymalna wynosi 346 km/h, czyli o 5 km/h więcej.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz