1914-konny Rimac C_Two otrzymał nowe malowanie i dwie butelki szampana

Rimac zaprezentował swój hipersamochód w USA wraz ze specjalną trafnie nazwaną wersją California Edition.

Rimac zaprezentował swój hipersamochód w USA wraz ze specjalną trafnie nazwaną wersją California Edition.

Rimac wykonał kawał dobrej roboty przygotowując się na oficjalne wejście na rynek USA. Ich najnowszy model C_Two otrzymał specjalną kalifornijską edycję, która oprócz żywego lakieru, wprowadziła specjalne mocowania na dwie 6-litrowe butelki szampana wraz z kieliszkami, limitowane felgi oraz specjalne skórzane wykończenie wnętrza.

Nie jest wiadome ile egzemplarzy „California Edition” zostanie wyprodukowane, lecz Rimac ogłosił, że planuje produkcję zaledwie 150 sztuk nowego C_Two, a każdy z nich to wydatek 2,1 mln dolarów.

Rimac C_Two jest znacznie mocniejszy i szybszy od pierwszego modelu chorwackiego producenta – Concept_One. Jednostki napędowe nowego elektrycznego supersamochodu generują łącznie 1914 KM oraz 2300 Nm momentu obrotowego. To pozwala na sprint od 0 do 60 mph (96 km/h) w 1,95 s i maksymalnie rozpędzić się do 412 km/h.

Oficjalna publiczna premiera Rimac C_Two California Edition odbędzie się 24 sierpnia na The Quail w Monterey. Podczas tej samej imprezy będziemy mieli okazję zobaczyć po raz pierwszy nowe Bugatti Divo będące hardcorową wersją Bugatti Chiron.

Rimac C_Two California Edition

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz