Nowy Ford Focus i Volvo XC40 zgarniają najwyższe noty w testach Euro NCAP

Nowy Ford Focus i Volvo XC40 uzyskały w testach Euro NCAP uwzględniających najnowsze kryteria, najwyższy możliwy wynik.

Nowy Ford Focus i Volvo XC40 uzyskały w testach Euro NCAP uwzględniających najnowsze kryteria, najwyższy możliwy do zdobycia wynik.

Samochody Volvo od zawsze kojarzą nam się z bezpieczeństwem i niezwykle wysoka jakością wykonania. Nie dziwi więc, że w najnowszych testach Euro NCAP uwzględniających dodane niedawno kryteria, świeże dziecko marki – XC40 otrzymało najwyższe możliwe noty. Co ciekawe nowy Ford Focus, uzyskał niewiele gorszy wynik.

Dodane ostatnio kryteria, które zostały wspomniane, wymagają, aby samochody wyposażone byłby w bardziej zaawansowane systemy asystujące kierowcy, takie jak autonomiczne, awaryjne hamowanie czy radar wykrywający pieszych i rowerzystów. Dostępne na pokładzie technologie pozwoliły w przypadku obu omawianych samochodów, otrzymać około 75% pozytywnego wyniku w tej części badania.

Oba pojazdy otrzymały także po 70% w teście sprawdzającym bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w przypadku uderzenia w przedni zderzak. Jeszcze lepiej wypadły wyniki ochrony pasażerów, które wykazały, że oba pojazdy osiągają po 87% w zakresie ochrony dzieci siedzących na tylnych fotelach. Ford otrzymał 85% pozytywnego wyniku pod względem ochrony kierowcy, jednak został zdeklasowany przez XC40, które uzyskało w tym teście aż 97%! Pozwoliło to wejść Volvo do grona pięciu najlepszych wyników zarejestrowanych przez ostatnie 3 lata.

Michiel van Ratingen – sekretarz generalny Euro NCAP po testach stwierdził, że dobrze jest widzieć, że producenci, zarówno w segmencie premium, jak i na rynku masowym, odpowiadają na trudne wymagania wprowadzone w 2018 roku. Dodał, że testy NCAP sprawdzające technologię asystujące kierowcy, pomagają udoskonalać te systemy, tak, aby ich wydajność stale się zwiększała, a przez to zapewniała też większe bezpieczeństwo na drogach.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz