Aston Martin DBX – zostanie zbudowany na całkowicie nowej platformie

Główny inżynier brytyjskiej marki, w jednym ze swoich ostatnich wywiadów poinformował, że pierwszy SUV brytyjskiego producenta nazwany DBX, otrzyma platformę zaprojektowaną całkowicie od zera.

Główny inżynier brytyjskiej marki, w jednym ze swoich ostatnich wywiadów poinformował, że pierwszy SUV brytyjskiego producenta nazwany DBX, otrzyma platformę zaprojektowaną całkowicie od zera.

Podczas trwania ostatniego Goodwood Festiwal of Speed, amerykański portal Road and Track miał okazję porozmawiać z głównym inżynierem Astona Martina – Mattem Beckerem o przebiegu prac nad ich pierwszym SUV-em. Mężczyzna ujawnił informację, że samochód zbudowany zostanie w oparciu o całkowicie nową platformę. Według słów Beckera zapożycza ona wiele z aktualnych szkieletów marki, jednak szczególną uwagę inżynierowie zwracają w tym momencie na technologię zawieszenia.

Zobaczyć mamy aktywny system antypoślizgowy oraz trzy-stopniowe amortyzatory. Z podobnych rozwiązań korzysta aktualnie m.in Porsche Cayenne. Wywnioskować można łatwo z tego, w jaką klasę i konkurencję chce wejść Aston Martin swoim nowym samochodem. Znając jednak tę brytyjską markę możemy spodziewać się, że auto łatwo zatrząśnie rynkiem SUV-ów premium.

Źródła z branży donoszą, że pod maska DBX znaleźć miałby się 4-litrowy silnik V8 biturbo produkowany przez Mercedesa-AMG połączony dodatkowo z jednostką elektryczną. Ten sam silnik wykorzystywany jest już w DB11 i innych modelach, przez co wydaje się wysoce prawdopodobne, by firma postanowiła wykorzystać go ponownie. Generuje on moc 503 koni mechanicznych, jednak z jednostką elektryczną generować mogą już łącznie około 700 KM. Oczywiście z pewnością zobaczymy także modele, które napędzane będą przez inne silniki, włączając w to wersję bez hybrydy.

DBX zadebiutuje najpewniej pod koniec przyszłego roku, pozostaje nam jedynie czekać i liczyć na kolejne informacje dotyczące auta.

Aston Martin DBX – wizualizacja

Źródło: Road and Track via Carscoops

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz