Toyota Supra powraca z nowym teaserem i potwierdzeniem silnika R6

Już za kilka dni podczas Goodwood Festival of Speed zadebiutuje nowa generacji Toyoty Supra.

Już za kilka dni podczas Goodwood Festival of Speed zadebiutuje nowa generacji Toyoty Supra.

Toyota Europe zapowiedziała poprzez Twitter, że podczas tegorocznej edycji Goodwood Festival of Speed będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo nową Toyotę Supra. Dziś otrzymaliśmy informację prasową potwierdzającą tę informację wraz z zaznaczeniem, że samochód będzie się ścigał przez wszystkie 4 dni festiwalu, jednak będzie to wersja prototypowa, a nie produkcyjna.

Samochód będzie posiadał kamuflaż widoczny na zdjęciach poniżej, jednakże będziemy mogli go podziwiać w ruchu. Auto wystartuje w wyścigu górskim, a za kierownicą zasiądzie główny inżynier Testuya Tada, który w największym stopniu odpowiada za rozwój Toyoty Supry, i oraz główny kierowca japońskiego koncernu – Herwig Daenens.

Toyota po licznych przeciekach potwierdziła, że samochód będzie posiadał 6-cylindrowy silnik rzędowy, a napęd będzie przekazywany wyłącznie na tylną oś. Najpewniej będzie to turbodoładowany, 3-litrowy silnik od BMW o mocy 340 KM i 500 Nm momentu obrotowego. Pozwoli on na sprint od 0 do 100 km/h w ok. 4,5 sekundy.

Mówi się, że pojawi się również podstawowy wariant Toyoty Supra z 2-litrowym silnikiem. Wersja z 4-cylindrowym rzędowym silnikiem ma mieć moc ok. 250 KM i rozpędzać się od 0 do 100 km/h w ok. 5,5 sekundy.

Ostatnio pojawiły się plotki o cenie amerykańskiej wersji nowej Supry. Samochód będziemy można kupić od 63 500 dolarów, co przekłada się dziś na 229 000 zł, nie wliczając w to podatków.

Tegorocznej edycja Goodwood Festival of Speed, który rusza już 12 lipca i potrwa do 15 lipca.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz