Aston Martin DBS Superleggera – flagowe V12 właśnie nadjechało

Do gamy Aston Martina właśnie dołącza nowy DBS Superleggera. Jest przepiękny oraz posiada silnik V12 o mocy 715 KM.

Do gamy Aston Martina właśnie dołącza nowy DBS Superleggera. Jest przepiękny oraz posiada silnik V12 o mocy 715 KM.

Długo wyczekiwany następca Aston Martina Vanquish S nareszcie się pojawił. Brytyjski producent zaprezentował dziś swoje najmłodsze dziecko – DBS Superleggera. Auto wygląda rewelacyjnie, szczególnie w zaprezentowanym czerwonym kolorze nadwozia. Model bazuje na znanym już DB11, czyli posiada lekkie, aluminiowe nadwozie oraz zaawansowaną aerodynamikę.

Jeśli chodzi o napęd, to sercem nowego modelu jest 5,2-litrowe V12 wyposażone w podwójne doładowanie, czyli jednostka znana z DB11. W tym modelu generuje ona jednak niesamowitą moc 715 KM oraz 900 Nm momentu obrotowego. Za przełożenie napędu na tylne koła odpowiada nowo opracowana, automatyczna 8-biegowa skrzynia biegów, która ma zapewnić super szybkie zmiany przełożeń. Jeśli chodzi o osiągi, to Aston Martin DBS Superleggera ma przyspieszać od 0 do 100 km/h (62 mph) w zaledwie 3,4 sekundy, do 160 km/h (100 mph) w 6,4 s, a prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 340 km/h.

Dzięki umieszczeniu silnika jak najniżej to możliwe oraz jak najbliżej tylnej osi, środek ciężkości jest bardzo niski, co ma znacząco poprawić rozłożenie masy, właściwości jedne oraz wpłynąć na łatwość prowadzenia samochodu.

Aston Martin rozpoczął już przyjmowanie zamówień na nowe GT w swojej gamie. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w 4 kwartale 2018 roku. Cena? £225,000, czyli w przeliczeniu 1,1 mln złotych.

Aston Martin DBS Superleggera

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz