Mazda RX-9 nadchodzi wraz z nowym silnikiem Wankla

Sportowe coupe wkrótce dołączy do oferty Mazdy, a wraz z nim zupełnie nowy silnik Wankla.

Produkcja kultowej Mazdy RX-8 zakończyła się w 2012 roku i od tej pory w ofercie japońskiego producenta nie znajduje się żadne coupe oraz inny samochód z silnikiem typu Wankla. To wkrótce ma się zmienić, gdyż aktualnie inżynierowie pracują nad zupełnie nową Mazdą RX-9.

Samochód będzie pozycjonowany znacznie wyżej niż MX-5, stawiając auto na poziomie Audi A5. Auto będzie miało nadwozie utrzymane w języku projektowym Kodo, który, jak widzimy na wizualizacji, pasuje idealnie do sportowego coupe. Mazda RX-9 będzie miała silnik umieszczony z przodu oraz napęd na tylną oś. To pozwoli otrzymanie bardzo dobrych właściwości jezdnych, a także niesamowitych odczuć z jazdy.

Nowa generacja silnika Wankla, która zadebiutuje w następcy Mazdy RX-8, najpewniej otrzyma nazwę SkyActiv-R. Mazda nadal oficjalnie nie zapowiedziała powrotu klasycznej jednostki, lecz nie tak dawno pojawił się patent, na nowy silnik rotacyjny.

Na premierę Mazdy RX-9 będziemy musieli jeszcze nieco poczekać. Japońscy przedstawiciele nadal milczą o projekcie, więc należy założyć, że auto zadebiutuje najszybciej pod koniec 2020 roku.

źródło: Motor1

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty: