Moto Filmy

Kierowca Volvo XC70 wyszedł bez szwanku po czołowym zderzeniu z 40 tonową ciężarówką

Oto idealny przykład jak bezpieczne są samochody Volvo.

Oto idealny przykład jak bezpieczne są samochody Volvo.

Volvo od lat kojarzy się z ogromnym bezpieczeństwem. Dla szwedów solidność i trwałość konsktrukcji jest tak ważna, że od lat otrzymują wyłącznie 5 gwiazdek z testach zderzeniowych. Przykładowo w nowym XC90 tak bardzo skupiono się na bezpieczeństwie, że auto ma specjalne belki ochronne umieszczone jak najniżej, aby małe samochody osobowe podczas wypadku nie wbiły się w auto.

Solidność konstrukcji potwierdza niedawny wypadek Volvo XC70 pod Sarpsborg w południowo-wschodniej Norwegii, w pobliżu granicy ze Szwecją. Jak widzimy na nagraniu, kierowca z nieznanego powodu nie wyrównał toru jazdy po przejechaniu lekkiego łuku, zjechał na przeciwny pas i wjechał wprost pod ogromną Scanię Serii R wypełnioną żwirem. Przedni pas samochodu został całkowicie zniszczony, lecz siła uderzenia nawet nie naruszyła słupka A oraz wnętrza pojazdu.

Nagrywający całe zdarzenie Thorbjørn Lerfald powiedział w mediach, że podbiegł niezwłocznie do poszkodowanego, a ten jedyne co był w stanie powiedzieć, to „Co się stało? Co się stało?” Lerfald pomógł mu opuścić pojazd przez okno, a kierujący Volvo miał jedynie nieco krwi na twarzy i był w ogromnym szoku. Medycy, którzy niezwłocznie pojawili się na miejscu zabrali kierowcę do szpitala, w którym okazało się, że nie odniósł on żadnych obrażeń oprócz kilku zadrapań.

Kierowca Volvo XC70 wyszedł bez szwanku po czołowym zderzeniu z 40 tonową ciężarówką

Zobacz też:

źródło: ABC News Norway

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

10 thoughts on “Kierowca Volvo XC70 wyszedł bez szwanku po czołowym zderzeniu z 40 tonową ciężarówką

 • 14 czerwca 2018 at 23:21
  Permalink

  chyba raczej jak bezpieczne są ciężarówki przy zderzeniu czołowym

  Reply
 • 15 czerwca 2018 at 05:11
  Permalink

  Świetna reklama dla volvo

  Reply
 • 15 czerwca 2018 at 05:14
  Permalink

  To było zderzenie czołowe? Ciekawe.

  Reply
 • 15 czerwca 2018 at 08:09
  Permalink

  Co za durna informacja. Widać że tylko musnał ta ciezarowke.

  Reply
  • 15 czerwca 2018 at 12:38
   Permalink

   Panie Robercie,
   Wydaje mi się, że mimo wczesnej godziny wstawienia komenatarz (8:09) był Pan całkowicie pijany czytając ten artykuł i oglądając film. Kierowca wyszedł prawie bez uszkodzeń, ale nie z powodu „musnięcia” dwóch samochodów, tylko ze względu na to że samochód jest faktycznie bezpieczny. Jestem pewien, że gdybym musnął Pana moją lekko zaciśniętą pięścią, otrzymałby Pan większe obrażenia niż kierowca. A po przeczytaniu Pana komentarza, chce się spowodować czołowe zderzenie prosto w ten pusty łeb. Jeśli ktoś myśli, że ten artykuł jest sponsorowany lub w jakimś stopniu Volvo chciało wymusić taki rodzaj informacji do internetu, to zapewne wierzy Pan że ziemia jest płaska, Dufus Rick jest najlepszym Rickiem a discrepancy na warehouse’ach samo się czyści.
   Pozdrawiam,
   Dawid

   Reply
  • 15 czerwca 2018 at 22:48
   Permalink

   Czyżby nie miał w wyposażeniu? Myslec

   Reply
  • 16 czerwca 2018 at 09:20
   Permalink

   W tym modelu nie było jeszcze asystenta pasa ruchu.

   Reply
  • 16 czerwca 2018 at 09:17
   Permalink

   To było zderzenie typu small overlap, w bardzo wielu autach o wiele groźniejsze niż pełne zderzenie czołowe. Polecam testy iihs – np. A4 2013 vs S60 2013, small overlap test.
   Gość miał szczęście, że jechał w Volvo.

   Reply

Dodaj komentarz