Zdjęcia szpiegowskie

Hyundai pracuje nad hatchbackiem z centralnie umieszczonym silnikiem [video]

Hyundai wraz z zatrudnieniem byłego szefa BMW M chce na poważnie wejść na rynek aut sportowych.

Hyundai wraz z zatrudnieniem byłego szefa BMW M chce na poważnie wejść na rynek aut sportowych.

Nadchodzi nowa era w historii Hyundaia. Koreański producent rozwija się niesamowicie szybko i aktualnie pracuje nad uderzeniem w segment samochodów sportowych. To kilka lat temu wraz z modelem Genesis Coupe nie wyszło najlepiej, lecz teraz ma być zupełnie inaczej, dzięki zaangażowaniu świetnych inżynierów i osób z niesamowitym doświadczeniem.

Główną osobą odpowiedzialną za sportowy dział „N” jest Albert Biermann, który do niedawna był szefem BMW M. Pierwsze modele już są oferowane i zostały bardzo ciepło przyjęte – i30 N oraz Veloster N  (niedostępny w Europie). Firma ma jednak znacznie bardziej ambitne plany i pracuje nad całkowicie niezależnym samochodem.

Mowa o sportowych hatchbacku z centralnie umieszczonym silnikiem i napędem na tylną oś. Koncept o nazwie „RM” przewijał się już wielokrotnie od 2014 roku, a ostatni, nazwany RM16 N, został zaprezentowany w 2016 roku. Od tego czasu firma nie informowała o dalszym rozwoju projektu.

Najwyraźniej nie oznacza to, że prace umarły. Wręcz przeciwnie. Właśnie przyłapano samochód testowy na torze Nürburgring. Auto wygląda niczym prototypowy egzemplarz z nałożonym kamuflażem. Auto niczym nie różni się od modelu z 2016 roku, a jedyną nowością jest tablica rejestracyjna.

2016 Hyundai RM16 N Concept

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz