Geneva Motor Show 2019

Volvo wycofuje się z targów motoryzacyjnych – na początek Geneva Motor Show

Do producentów, których nie zobaczymy na targach w Genewie dołącza Volvo i jednocześnie informuje, że w przyszłości już ich nie zobaczymy na takich eventach.

Do producentów, których nie zobaczymy na targach w Genewie dołącza Volvo i jednocześnie informuje, że w przyszłości już ich nie zobaczymy na takich eventach.

Volvo chce promować swoje samochody w zupełnie inny sposób, a premiery nowych modeli będą teraz miały miejsce na własnych eventach oraz wydarzeniach dających znacznie bardziej bezpośredni kontakt z klientem. Tego typu podejście jest już stosowane przy okazji premiery XC40 na 2017 Milan Fashion Week.

Przedstawiciele firmy poinformowali, że Volvo nie będzie promować swoich produktów na targach motoryzacyjnych z uwagi na atmosferę tam panującą. Zaznaczono jednak, że udział w przyszłości nie jest przekroślony jeśli „wydarzenia branżowe, takie jak genewskie targi motoryzacyjne, będą się nadal rozwijać”.

Jeśli chodzi o najbliższe premiery, to szwedzki producent ma aktualnie w planach premierę małego sedana – nowej generacji Volvo S60. Ta ma się odbyć podczas otwarcia pierwszej amerykańskiej fabryki Volvo, która będzie zlokalizowana w Charleston w Południowej Karolinie.

Coraz więcej producentów ogłasza, że nie będą brali udziału w targach motoryzacyjnych. Podczas najbliższych dużych targów, które odbędą się w październiku w Paryżu zabraknie m.in. Lamborghini, Forda, Infiniti oraz Mazdy.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz