Samochody elektryczne

Porsche Taycan – tak będzie się nazywała produkcyjna wersja Mission E

Pierwszy w historii w pełni elektryczny samochód Porsche ma już oficjalną produkcyjną nazwę. Powitajcie Porsche Taycan.

Pierwszy w historii w pełni elektryczny samochód Porsche ma już oficjalną produkcyjną nazwę. Powitajcie Porsche Taycan.

Porsche właśnie świętuje 70-lecie produkowania samochodów sportowych. To właśnie równo 70 lat temu powstał pierwszy egzemplarz Porsche 356 przez Ferry’ego Porsche oraz projektanta Erwina Komenda. Podczas specjalnej konferencji z tej okazji mieliśmy okazję powspominać historię niemieckiego producenta oraz dowiedzieć wielu ciekawostek na temat firmy.

Pojawiły się też nowości i plany na przyszłość, a dziś skupimy się na największej – Porsche oficjalnie ogłosiła, że ich pierwszy sportowy samochód elektryczny będzie się nazywał Taycan. Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG, tłumaczy nazwę jako nawiązanie do „żywiołowego, młodego konia” oraz grafiki w herbie producenta, w którym skaczący rumak ma swoje miejsce od 1952 roku.

Jak zapowiada Porsche, nowy Taycan będzie „najbardziej sportowym i zaawansowanym technologicznie samochodem w swojej klasie”. Jednakże do tej pory nieznane są oficjalne dane techniczne jeśli chodzi o napęd oraz baterie. Wiadomo, że samochód będzie dostępny w kilku wariantach mocy i zasięgu, a topowa wersja będzie mieć powyżej 600 KM, przyspieszać do 100 km/h w czasie ok. 3,5 s oraz przyspieszenie do 200 km/h w ciągu mniej niż 12 s, a zasięg powinien być większy niż 500 km.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz