Znamy cenę Toyoty Supry – nieoficjalne dane

Na forum SupraMKV pojawiły się nieoficjalne informacje na temat specyfikacji i ceny Toyoty Supry 2019 na rynku amerykańskim.

Na forum SupraMKV pojawiły się nieoficjalne informacje na temat specyfikacji i ceny Toyoty Supry 2019 na rynku amerykańskim.

Nowa generacja Toyoty Supra to jeden z najbardziej wyczekujący powrót wśród samochodów sportowych. Japońskie coupe od 1978 roku ma rzesze fanów, a czwarta generacja, której produkcję rozpoczęto w grudniu 1992 roku jest marzeniem wszystkich osób, które w latach 90′ byli jeszcze dziećmi. Niestety produkcja tego auta zostało zakończona w 2002 roku i nie kontynuowano prac na tym modelem.

Teraz samochód powraca dzięki współpracy Toyoty z BMW. Ich nowy model ma się pojawić jeszcze w tym roku, a niedawno podczas targów motoryzacyjnych w Genewie mogliśmy podziwiać pierwszy oficjalny concept-car. Nowe auto ma być napędzane turbodoładowanym silnikiem 3.0 R6 o mocy 340 KM, które znane jest z oferty niemieckiego producenta oraz będzie miało wyjątkowy wygląd, napęd na tylną oś oraz ma gwarantować niesamowite doznania za kierownicą, podobnie jak Toyota GT86.

Do dziś nie potwierdzono oficjalnej daty premiery, lecz co ciekawe właśnie wypłynęły informacje o cenie. Autor postu na forum SupraMKV powołuje się na nieoficjalne, lecz wiarygodne źródło i wynika z niego, że samochód będziemy mogli kupić od 63 500 dolarów, co przekłada się dziś na 229 000 zł. Auto będzie więc bezpośrednim konkurentem Porsche 718 Cayman S, w cenie tańszej o niespełna 100 tysięcy zł.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz