Ktoś chętny na zakup Ferrari FXX-K Evo z homologacją drogową?

Ferrari FXX-K Evo powstało w zaledwie 40 egzemplarzach, a jeden z nich właśnie trafił na sprzedaż. Ktoś chętny na zakup?

Ferrari FXX-K Evo powstało w zaledwie 40 egzemplarzach, a jeden z nich właśnie trafił na sprzedaż. Ktoś chętny na zakup?

Posiadanie Ferrari w swoim garażu to nie tylko wyznacznik zasobnego portfela, ale także wysokiego statusu, ponieważ według polityki włoskiej marki, tylko wyselekcjonowane osoby mogą stać się ich klientami. Jeżeli jednak jesteśmy właścicielami auta z podwójnym X w nazwie, oznacza to, że marka darzy nas szczególnym uznaniem. Pojawiła się jednak szansa, na zakup jednego z 40 egzemplarzy, bez specjalnych udziałów u Włochów. Wystarczy jedynie kontener pieniędzy… lub trzy.

Brytyjski dom aukcyjny Knight International wystawił właśnie ofertę sprzedaży wspomnianego hipersamochodu. Okazja wydaje się być jeszcze bardziej interesująca, gdy przeczytamy, że zarząd postara się, aby nasz nowo nabyty pojazd został dopuszczony do ruchu na publicznych drogach. Oznacza to tym samym, że jest to jedyna w swoim rodzaju szansa, która z pewnością już się nie powtórzy.

Samochód znajduje się aktualnie we Włoszech i do tej pory przejechał jedynie łącznie 200 kilometrów oraz nigdy nie został uszkodzony na torze. Przy zakupie może zostać dostarczony do klienta w przeciągu 48 godzin, nie ważne, gdzie będzie chciał odebrać auto. Cena nie została podana, a wiec ktokolwiek zechce nabyć auto, przygotować się musi na zaciętą licytację.

Opisywane Ferrari FXX-K Evo zbudowane zostało na podstawowej wersji Ferrari LaFerrari wyprodukowanej w 2016 roku. Zmodernizowane zostało jednak dalej do statusu Evoluzione. Pod maską znajduje się wolnossący silnik V12 o pojemności 6,3 litra. Generuje on 848 koni mechanicznych i wraz z wspomagającymi silnikami elektrycznymi przekracza łącznie 1036 KM i 900 Nm. Przy wadze 1495 kilogramów ze wszystkimi cieczami na pokładzie, czyni on z FXX-K Evo najszybszy samochód jaki kiedykolwiek stworzyło Ferrari.

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz