Co powiecie na takiego następcę Alfy Romeo 4C?

Oficjalnie nie jest planowany następca, lecz ten koncept byłby idealny.

Oficjalnie nie jest planowany następca, lecz ten koncept byłby idealny.

Ogłoszenie planu strategicznego Fiata na lata 2019-2022 wywołało nawinę entuzjazmu wśród alfaholików. Wszyscy nie mogę się już doczekać wielkiego powrotu Alfy Romeo GTV z 600-konnym silnikiem i napędem na wszystkie koła oraz supersamochodu wykorzystującego nazwę 8C z 700-konnym, centralnie umieszczonym silnikiem.

Niestety we wspominanym planie nie ma ani słowa o wprowadzeniu do oferty nowej Alfy Romeo 4C. Rozpiska informuje jedynie, że firma przewiduje dalsze oferowanie modelu w swojej gamie, najpewniej w niezmienionej formie. Jednakże to nie przeszkodziło Adler Group oraz Umberto Palermo’s Up Design zaprezentować swoją wizję odświeżonego modelu.

Ich concept-car bazuje na aktualnym 4C, lecz ma znacznie przeprojektowany wygląd. Z przodu reflektory otrzymały kształt znany z Giuli i zostały wyposażone w aerodynamiczne przeloty powietrza łączące się z maską. Zderzak ma znacznie masywniejsze przetłoczenia i całość powoduje znacznie agresywniejszy wygląd.

Z tyłu samochód wygląda jak dzieło Zagato. Ogromne obudowy reflektorów w czarnym kolorze z czerwonym okrągłym kloszem od razu przypominają o istnieniu takiego samochodu jak Aston Martin V12 Zagato z 2012 roku. Nie znajdziemy tutaj tylnej szyby, lecz całościową pokrywę silnika z kilkoma otworami. Auto posiada aż cztery końcówki wydechu, po dwie na każdą stronę i zostały ulokowane w stylu sportowych Lexusów z oznaczeniem „F”.

Ciemno-pomarańczowe wnętrze prezentuje się atrakcyjnie i minimalistycznie. Co ciekawe, autorzy nie przewidzieli tutaj ekranu systemu inforozrywki, co jest dość nietypowe w dzisiejszych samochodach.

Nie wspominano o napędzie, lecz tak agresywny wygląd nadwozia powinien być połączony z silnikiem gwarantującym ogromną moc i świetne osiągi.

Alfa Romeo Mole Construction Artisan 001

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz