605-konna replika Toyoty Supra z Szybkich i Wściekłych na sprzedaż

Wyjątkowa replika Toyoty Supra z pierwszej odsłony Szybkich i Wściekłych została wystawiona na sprzedaż za 29,995 funtów.

Wyjątkowa replika Toyoty Supra z pierwszej odsłony Szybkich i Wściekłych została wystawiona na sprzedaż za 29,995 funtów.

Seria filmów Szybcy i Wściekli uznawana jest dziś za kultową. O ile najnowsze odsłony części to bardziej filmy akcji z samochodami niż filmy o samochodach, to nadal są to jedyne w swoim rodzaju historie opowiadające przygody Dominica Toretto i całej paczki.

W pierwszej części mogliśmy zobaczyć wiele wyjątkowych kreacji w tym wyjątkową Toyotę Suprę, za której kierownicą siedział Paul Walker, czyli filmowy Brian O’Conner. Samochód był ówcześnie marzeniem wszystkich i charakteryzował się wyróżniającym malowaniem, mocnym ospoilerowaniem oraz potężnym silnikiem wyposażonym w podtlenek azotu.

Prezentowana replika to niemalże wierna kopia auta z filmu. Posiada wszystkie znane elementy, a także wyjątkowe wnętrze, którego samochód wykorzystywany w filmie nie posiadał. Jak czytamy w ogłoszeniu, sam lakier kosztował 10 tysięcy funtów (ok. 49 150 zł), a unikalne felgi natomiast 4000 funtów (ok. 19 600 zł). Auto posiada też wszystkie inne modyfikacje, do których części były sprowadzane m.in. bezpośrednio z Japonii.

Według właściciela silnik produkuje 605 KM, dzięki zastosowaniu wielu modyfikacji w tym turbosprężarki T88 Greddy oraz HKS ECU. Niestety nic nie wspomniano o montażu systemu doładowania azotem od NOS, lecz na pocieszenie auto jest wyposażone w tzw. „pigeon mod”, który wydaje taki sam dźwięk jak oryginalnie w filmie.

To czym różni się od oryginału to umiescowienie kierownicy po prawej stronie oraz samo nadwozie. Oryginalnie w filmie Toyota Supra miała dach typu targa, a tutaj mamy nadwozie coupe. Osoby czepiające się może irytować również naklejka „The Fast and the Furious” na tylnych bocznych szybach.

Ogłoszenie można znaleźć na stronie autotrader.co.uk. Samochód został wyceniony na 29,995 funtów, czyli ok. 147 400 zł.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz