Supersamochody

Nadchodzi hybrydowe Lamborghini Urus z silnikiem Porsche

Pierwsze zelektryzowane Lamborghini nadchodzi szybciej niż myślicie.

Pierwsze zelektryzowane Lamborghini nadchodzi szybciej niż myślicie.

Ponowne wprowadzenie SUV-a przez Lamborghini okazało się być sukcesem. Auto zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez klientów, a liczba zamówień przerosła fabrykę. Początkowo zakładano produkcję 1000 egzemplarzy rocznie, jednak z uwagi na popyt, plany zostały zmienione na 4000 sztuk rocznie.

Oferta silnikowa wkrótce zostanie urozmaicona o kolejne warianty. Jedną z nich będzie hybrydowa wersja typu Plug-In. Informację podał Maurizio Reggiani, szef działu technicznego, w rozmowie z magazynem Drive. Dodatkowo oprócz samych planów, zdradził również, że auto do produkcji trafi w przeciągu 18 miesięcy.

Pod maską pierwszego zelektryzowanego Lamborghini pracować będzie 4-litrowy silnik V8 zapożyczony z hybrydowych modeli Porsche. Jeśli włoski producent nie wprowadzi własnych modyfikacji, do dyspozycji kierowcy będzie 680 KM oraz 850 Nm, a napęd będzie przekazywany na wszystkie koła. W takiej konfiguracji będzie to najmocniejszy wariant Urusa – o 30 KM więcej niż aktualna wersja.

Po debiucie w SUV-ie, hybrydowe wersje pojawią się również w pozostałych modelach. Drugim autem będzie Huracan, który będzie wyposażony w tę samą jednostkę napędową, a następnie pojawi się także w Aventadorze lub już w jego następcy.

Lamborghini Urus

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz