Samochody elektryczne

Pierwszy samochód elektryczny Ferrari nie pojawi się przed 2023 rokiem

Ferrari oficjalnie ogłosiło, że planuje wprowadzenie elektrycznego modelu do swojej oferty, lecz nie jest w stanie sprecyzować kiedy powstanie.

Ferrari oficjalnie ogłosiło, że planuje wprowadzenie elektrycznego modelu do swojej oferty, lecz nie jest w stanie sprecyzować kiedy powstanie.

Na początku bieżącego roku oficjalnie zapowiedziano, że do gamy Ferrari w przyszłości dołączy w pełni elektryczny supersamochód. Teraz wiemy, że ta „przyszłość” się znacząco oddala, gdyż auto nie pojawiło się w planach strategicznych na lata 2018-2022. Nie można też założyć, że auto dołączy do oferty od razu 2023 roku – najrozsądniej jest celować w 2024-2025 rok.

Jak zaznaczył Sergio Marchionne, szef Ferrari, firma aktualnie skupia się na technologii hybrydowej i jego zdaniem auta elektryczne nie są zagrożeniem dla włoskiego przedsiębiorstwa. Pierwszy seryjny model z wykorzystaniem hybrydowego układu napędowego ma zostać zaprezentowany w 2019 roku podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

W wywiadzie dla Bloomberg ujawniono, że aktualnie trwają testy nowego modelu, lecz nie ujawniono, które auto otrzyma wspomaganie silnikami elektrycznymi. Wiemy natomiast, że pod maską tego modelu znajdzie się silnik V8, a jego moc powinna przekroczyć 700 KM.

Białe Ferrari LaFerrari Aperta na sprzedaż

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz