Tesla będzie produkować Model 3 całodobowo przez 7 dni w tygodniu

Elon Musk wprowadza zmiany w fabryce w Fremont. Od teraz najnowszy Model 3 będzie produkowany 24/7 aby osiągnąć budowę 6 tysięcy aut tygodniowo.

Elon Musk wprowadza zmiany w fabryce w Fremont. Od teraz najnowszy Model 3 będzie produkowany 24/7 aby osiągnąć budowę 6 tysięcy aut tygodniowo.

Tesla pochłania ogromne nadzieje w najmniejszym modelu zwanym „3”. Jest to najbardziej masowy, najtańszy i najprostszy model opracowany przez amerykańskie przedsiębiorstwo. Ma on też znacznie poważniejsze zadanie – swoją masową dostępnością ma wyprowadzić sytuację finansową przedsiębiorstwa na prostą, gdyż aktualnie firma ciągle traci swoje pieniądze przez nadmierne inwestowanie.

Niestety ostatnie miesiące nie były zbyt dobre dla nowego samochodu. Pojawiały się ciągle informacje o niskiej jakości, problemy w fabryce z montażem, a także ciągle wydłużające się czasy produkcji. Elon Musk przyznał niedawno, że nadmierna automatyzacja linii produkcyjnej była wielkim błędem i negatywnie wpłynęła na proces produkcji.

Teraz po prowadzeniu zmian na taśmie, Elon Musk zatwierdził nowe zmiany w sekcjach montażu, karoserii i lakierowania, co ma dać możliwość produkcji modelu przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Celem jest osiągnięcie produkcji 6000 samochodów tygodniowo (1 samochód co ok. 4 minuty) oraz znaczące zmniejszenie czasu oczekiwania na samochód przez klientów.

Plany są bardzo ambitne, szczególnie zważywszy, że w pierwszym kwartale roku firma wyprodukowała łącznie 9766 samochodów Model 3.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz