Mitsubishi Lancer powraca… jako crossover

Kolejny kultowy samochód Mitsubishi powraca, lecz kolejny raz nie w takim wydaniu jakby wszyscy tego chcieli.

Kolejny kultowy samochód Mitsubishi powraca, lecz kolejny raz nie w takim wydaniu jakby wszyscy tego chcieli.

Mitsubishi definitywnie polubiło się z nadwoziem typu SUV. Aktualnie w polskiej ofercie znajdziemy 4 na 6 modeli na SUV-y, a pozostałe to pick-up w postaci L200 oraz mały hachbach, czyli odświeżony Space Star. W gamie modelowej brakuje przedstawicieli segmentów A, C, D, E, G, GT… i tak można wymieniać.

W ofercie japońskiej wcale nie jest lepiej – obok samochodów dostawczych, znajdziemy w niej VAN-y z serii Delica D2, D3 oraz D5, elektryczne i-MiEV oraz małego hatchbacka EK Custom, EK Space oraz klasyczny Townbox.

Przeczytaj nasz test: Mitsubishi Eclipse Cross – nowy ogier w stajni | Premiera

Firma planuje jednak nieco urozmaicić swoją gamę i planuje wskrzeszenie Mitsubishi Lancer – przedstawiciela segmentu C, który w zależności od generacji występował jako sedan, kombi oraz hatchback. Jak na Mitsubishi przystało nie będzie to jednak po prostu nowa generacja, lecz całkowicie przeprojektowany samochód, który w niczym nie będzie przypominał poprzednika.

Najpewniej auto otrzyma nazwę Lancer Cross i ma być „hatchbackiem nowej generacji”. Auto podobnie jak Eclipce Cross stanie się crossoverem z bardzo modernistycznym wyglądem. Będzie bazować na koncepcie e-Evolution zaprezentowanym w zeszłym roku i będzie miał za zadanie konkurować z Toyotą C-HR.

2017 Mitsubishi e-Evolution concept

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz