Geneva Motor Show 2019

Produkcyjna wersja Skody Vision X zadebiutuje w 2019 roku w Genewie

Trzeci SUV od Skody zadebiutuje już na początku 2019 roku.

Trzeci SUV od Skody zadebiutuje już na początku 2019 roku.

Wejście Skody w segment samochodów SUV należy uznać za udany. Modele Kodiaq i Karoq zostały przyjęte przez rynek bardzo pozytywnie i sprzedają się bardzo dobrze. Szczególnie widać to na naszych drogach, gdzie tych modeli przybywa z miesiąca na miesiąc.

Czeski producent przygotowuje się do rozszerzenia oferty o jeszcze mniejszy model, który będzie bazował na siostrzanym Seacie Arona. Jego bezpośrednią zapowiedzią był pokazany w tym roku koncepcyjny model Vision X.

Przeczytaj nasze testy:
Skoda Karoq Style 2.0 TDI 150 KM 4×4 – zauroczył mnie
Skoda Kodiaq – wrażenia z pierwszej jazdy 7-osobowym SUV-em

Auto powstanie na platformie MQB A0 i będzie to nieco podniesiona Skoda Fabia. Z tego modelu najpewniej zostanie zaadoptopowane wnętrze, w tym deska rozdzielcza i tunel środkowy.

Napęd będzie dokładnie taki sam jak w Seacie Arona. Spodziewać się należy na początku wyłącznie jednostki 1.0 EcoTSI w dwóch wariantach mocy – 95 KM i 115 KM, a napęd przekazywany będzie wyłącznie na przednią oś.

Auto zostanie oficjalnie zaprezentowane w marcu 2019 roku podczas Geneva Motor Show. Taką informację przekazał Alain Favey, szef działu Sprzedaży i Marketingu Skody podczas ostatniej konferencji prasowej.

Skoda Vision X

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz