Skoda Vision X – galeria zdjęć z Genewy

Na tarach motoryzacyjnych w Genewie mamy możliwość zobaczyć wyjątkowy koncept od Skody zapowiadający nowego crossovera czeskiego producenta.

Na tarach motoryzacyjnych w Genewie mamy możliwość zobaczyć wyjątkowy koncept od Skody zapowiadający nowego crossovera czeskiego producenta.

Vision X to nieco zmodernizowana oraz znacząco podniesiona wersja nowej Fabii. Posiada 4255 mm długości, 1807 mm szerokości oraz 1537 mm wysokości. Rozstaw osi ma 2645 mm długości, a bagażnik pomieści 380 litrów bagażu. Wygląd nawiązuje najbardziej do Karoqa, lecz posiada znacznie agresywniejsze linie, zacznie mniejsze światła, ogromny dyfuzor, dodatkowe osłony i chromowane wykończenie.

We wnętrzu usunięto wszystkie zbędne przyciski. Na desce rozdzielczej umieszczono pokaźnej wielości dotykowy wyświetlacz inforozrywki, w którym obsłużymy wszystkie kwestie samochodu. Za kierownicą również znajdziemy wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów. Warto zaznaczyć, że model posiada wyłącznie 4 miejsca, a w bagażniku stworzono specjalną platformę do przechowywania dwóch longboardów.

Idąc przykładem aktualnych modeli typu SUV w gamie Skody, nowy przedstawiciel w wersji produkcyjnej również otrzyma nazwę zaczynającą się na „K” i kończącą na „Q”. Mając na uwadze, że powinna ona nawiązywać w jakimś stopniu do wyspy Kodiak na Alasce, naszym faworytem nazwy jest Kaspeq.

https://cartests.net/genewa2018/

Koncept to również wyjątkowe połączenie napędu. Pod zieloną skorupą mieści się 1.5 TSI o mocy 130 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 200 Nm, który zasilany jest zarówno benzyną, jak i gazem CNG. Silnik jest specjalnie przystosowany do pracy z naturalnym gazem, który emituje między 18 a 25 procent mniej CO2 niż silniki wyłącznie napędzane benzyną. Gaz gromadzony jest w dwóch butlach – jedna znajduje się pod tylnym siedzeniem, a druga za tylną osią.

Do tego tylną oś napędza dodatkowo silnik elektryczny zasilany dwoma bateriami 48V umieszczonymi pod podłogą. To niespotykane połączenie napędu ma być gwarancją najniższe zużycia paliwa oraz znacznie niższych kosztów przejazdu 100 km. Łączny zasięg Vision X wynosi 650 km.

W kwestiach osiągów, koncepcyjny SUV nie jest demonem prędkości. Czas jaki potrzebuje aby rozpędzić się do pierwszych 100 km/h to aż 9,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 200 km/h.

Skoda Vision X – zdjęcia z Genewy

Skoda Vision X

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz