Wyścigowy koncept Toyoty Supra zadebiutuje w Genewie!

Data premiery nowej Toyoty Supra zbliża się nieubłaganie. Już 6 marca zobaczymy jej pierwsze wcielenie.

Data premiery nowej Toyoty Supra zbliża się nieubłaganie. Już 6 marca zobaczymy jej pierwsze wcielenie.

Japoński producent oficjalnie ogłosił, że podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie zobaczymy zapowiedź nowej Supry w postaci wyścigowego konceptu.

Na pierwszym opublikowanym zdjęciu możemy zobaczyć ogromny tylny spoiler oraz kształt nadwozia zbliżony do tego, jaki mogliśmy widzieć już w koncepcyjnym FT-1 trzy lata temu. Więcej najpewniej zobaczymy w przeciągu kilku najbliższych dni w kolejnych zapowiedziach.

Toyota pracuje nad nową Suprą wraz z BMW, które przy okazji chce wprowadzić bliźniaczą konstrukcję z logiem Z4. Samochód ma pojawić się jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego i będzie sygnowany wyścigowym odłamem Toyoty – Gazoo.

Informacji o tym co ostatecznie będzie pracować pod maską nowej Supry jest wiele i ciężko określić co jest najbardziej prawdopodobne. Mówi się, że będą dostępne różne warianty modelu różniące się napędem. W topowej wersji ma pojawić się z napędem hybrydowym o mocy ponad 400 KM, opartym na silniku benzynowym turbo V6. Obok niej dostępna ma być odmiana z 3-litrowym R6 od BMW o mocy 340 KM, a w podstowej wersji pracować ma 2-litrowy silnik boxster o mocy 200 KM znany z GT86.

2019 Toyota Supra – zdjęcia szpiegowskie

[masterslider id=”368″]

 

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Wyścigowy koncept Toyoty Supra zadebiutuje w Genewie!

  • 15 lutego 2018 at 12:15
    Permalink

    coś czuje, że to będzie kolejny drogi supercar czyli koło 200-300tyś. Klasyczna supra była samochodem na każda kieszeń.

    Reply

Dodaj komentarz