Nowe BMW Serii 8 wyruszyło na testy do Włoch | Zdjęcia, wideo

Premiera nowego BMW Serii-8 zbliża się do nas coraz większymi krokami. Auto testowane i optymalizowane jest aktualnie we Włoszech, na torze wyścigowym Aprilla.

Premiera nowego BMW Serii 8 zbliża się do nas coraz większymi krokami. Auto testowane i optymalizowane jest aktualnie we Włoszech, na torze wyścigowym Aprilla.

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o przecieku zdjęcia przedstawiającego wnętrze nadchodzącego BMW Serii 8 do sieci. Marka wydaje się być jednak niezbyt przejęta tym faktem, wręcz przeciwnie – z pewnością jest to duża radość dla firmy, gdy ich samochód zgarnia tak dużą ilość atencji, przyćmiewając tym samym pojazdy konkurencji. Aby nieco podsycić sytuację jaka powstała już naokoło auta, niemiecka marka postanowiła umieścić w internecie fotografię oraz film video przedstawiające ich nowe dziecko podczas testów we Włoszech.

4-kilometrowy tor w miasteczku Aprilla ma posłużyć BMW do przetestowania przyspieszenia, hamowania oraz właściwości jezdnych pojazdu. Chodzi oczywiście o to, aby jak najszybciej wychwycić aspekty potrzebujące poprawki i tym samym jak najmocniej zoptymalizować auto do ideału. Firma pochwaliła się, że jest zachwycona niezwykłą dynamicznością samochodu, a fani marki powinni szykować się zobaczyć genialne sportowe auto.

Nie można zapomnieć oczywiście o fakcie, że równomiernie z BMW Serii 8, rozwijany jest także projekt BMW M8 oraz M8 GTE. Ten drugi zadebiutować ma już za 2 dni podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Daytona na Florydzie, a następnie wziąć udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w czerwcu.

BMW Serii 8 na torze Aprilla

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz