Legenda powraca – oto Ford Mustang Bullitt 2019

Na trwających właśnie targach Detroit Auto Show Ford zaprezentował nowego Mustanga Bulitt, debiutującego równo 50 lat, po swoim legendarnym pierwowzorze.

Na trwających właśnie targach Detroit Auto Show Ford zaprezentował nowego Mustanga Bulitt, debiutującego równo 50 lat, po swoim legendarnym pierwowzorze.

Chyba wszyscy kochamy Forda Mustanga. Jest to pojazd, do którego pałać można uczuciem, nie tylko ze względu na charakterystyczny wygląd, ale także poważne osiągi czy ogrom historii,  jaką model wnosi do świata motoryzacji. Jeżeli lubicie stare filmy, to z pewnością kojarzycie ikonicznego Forda Mustanga, który pojawił się w filmie Bullitt z 1968 roku, gdzie za jego kierownicą zasiadł grający policjanta Steve McQueen. Dzieło jest o tyle ważne, że zawiera w sobie trwająca prawie 10 minut scenę pościgu, w którym bierze udział wspomniany Mustang oraz Dodge Charger. Jest to pierwsza tego typu scena w dziejach kinematografii.

Na upamiętnienie tego niezwykłego kawałka historii, Ford zaprezentował na tegorocznej edycji imprezy Detroit Auto Show specjalną wersję Mustanga, inspirowaną pierwotnym pojazdem z filmu. Samochód odsłonięty został przez wnuczkę Steve’a McQueena – Molly.

Pojazd otrzymał specjalny system wydechowy z czarnymi końcówkami, chromowane akcenty naokoło grilla i szyb oraz aluminiowe, 19-calowe felgi. Karoseria pomalowana została na ten sam kolor, co pojazd z 1968 roku, jednak dla zainteresowanych, możliwy będzie zakup egzemplarza polakierowany całkowicie czarna farbą. W środku umieszczony został charakterystyczny drążek skrzyni biegów, jednak to nie koniec zmian w kokpicie. Jeżeli gotowi będziemy dopłacić dodatkową kwotę, otrzymamy dostęp do systemu nawigacji, lepszych głośników i rozszerzonych systemów wspomagania kierowcy. Ponadto możemy wymienić zwykłe fotele na te od Recaro, w czarnym kolorze z zielonymi akcentami oraz kierownicę z napisem Bullit.

Pod maską znalazła się 5-litrowa jednostka V8 znana z Forda Mustanga GT, jednak na potrzeby tej specjalnej edycji została dodatkowo podkręcona do mocy przynajmniej 475 koni mechanicznych. Jednostka podłączona została do manualnej skrzyni biegów, przekazującej napęd na tylną oś. Dla zainteresowanych możliwy jest do wykupienia zestaw pół-aktywnego zawieszenia od MagneRide.

Ford Mustang Bullitt dostępny będzie w sprzedaży według zapewnień już podczas lata tego roku. Ktoś zainteresowany?

2019 Ford Mustang Bullitt

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz