Infiniti pokazało swój koncept Q Inspiration

Zgodnie z zapowiedzią Infinity zaprezentowało swój nowy samochód koncepcyjny o niecodziennej nazwie Q Inspiration, na trwających właśnie targach w Detroit.

Zgodnie z zapowiedzią Infinity zaprezentowało swój nowy samochód koncepcyjny o niecodziennej nazwie Q Inspiration, na trwających właśnie targach w Detroit.

Duże targi motoryzacyjne, takie jak te, aktualnie mające miejsce w Detroit, to świetna okazja dla producentów, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Infiniti postanowiło dobrze wykorzystać swoją szansę i na imprezę przyjechało ze swoim najnowszym samochodem koncepcyjnym – Q Inspiration.

Pojazd był już wcześniej przedstawiany nam w formie pojedynczych grafik w sieci, jednak dopiero teraz mamy okazję obejrzeć go w pełnej okazałości. Auto ze względu na swój futurystyczny wygląd niezwykle mocno rzuca się w oczy. Z przodu widzimy ciekawie zaprojektowany zderzak składający się z dużych wlotów powietrza pod grillem i dwóch przy krawędziach. Zamiast tradycyjnej kratki zastosowany został tutaj układ z wielu pojedynczych skrzydełek składających się niczym ramiona wachlarza. Przy światłach o niezwykle ostrym kształcie wykonany został podobny zabieg.

Ogólna sylwetka sedana jest bardzo harmonijna i opływowa. Z tyłu króluje pusta przestrzeń nieozdobiona żadnymi liniami, jedynie u dołu dodana została kratka przedzielona pojedynczą, chromowaną linią. Tylne lampy swoją charakterystyką nie odbiegają od tych z frontu samochodu. Warto przy okazji zwrócić uwagę na nieziemsko wyglądające felgi.

W środku projektanci marki zadbali o wysoki poziom minimalizmu. Tylne drzwi otwierają się przeciwnie do tego, jak jesteśmy przyzwyczajeni, ponieważ zamontowane zostały do nadwozia na wysokości pleców pasażerów z tylnej kanapy. Obszyte skórą fotele otrzymały wysokie, szerokie zagłówki i oparcia na ramiona. Pomiędzy nimi ciągnie się na wzór fali tunel środkowy, po całej długości kokpitu. Każdy z pasażerów otrzymał oddzielny, niezależny tablet służący do rozrywki w czasie podróży. Zegary oczywiście są cyfrowe, a ekran komputera głównego całkowicie dotykowy. Oprócz skóry w środku zastosowane zostały drewniane oraz chromowane zdobienia nadające całości naprawdę niesamowity i futurystyczny wygląd.

Pod maską Q Inspiration znalazła się 4-cylindrowa jednostka VC-Turbo. Mają zapewnić, że jej moc przyrównywana jest do spalinowego V6, jednak jej zużycie paliwa podobne jest zdecydowanie bardziej do silnika diesla o identycznej ilości cylindrów. Dzięki zaprojektowaniu motoru tak, aby był przy okazji maksymalnie kompaktowy, designerzy mogli skrócić przód pojazdu i wydłużyć go tuż za słupkami A. Spowodowało to, że auto ma sylwetkę sedana średniej wielkości, jednak w środku jest zdecydowanie większy od potencjalnych konkurentów.

Q Inspiration to samochód patrzący daleko w przyszłość. Infiniti zapewnia jednak, że nie zamierza produkować go na szeroką skalę, przez co w historii motoryzacji zapisze się jedynie jako auto koncepcyjne.

Infiniti Q Inspiration Concept

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz