Williams zaproponował Robertowi Kubicy rolę piątkowego testera?

Francuski dziennik L'Equipe poinformował, że Williams zaproponował Kubicy rolę testera, a nowym kierowcą ma ostatecznie zostać Siergiej Sirotkin.

Francuski dziennik L’Equipe poinformował, że Williams zaproponował Kubicy rolę testera, a nowym kierowcą ma ostatecznie zostać Siergiej Sirotkin.

Robert Kubica zaczął starania aby powrócić do Formuły 1 w zeszłym roku. Po udanych testach z Renault w Walencji, a następnie startach na zeszłorocznym Festiwalu Prędkości w Goodwood, rozpoczął współpracę z Williams Martini Racing. W zespole zwolniło się miejsce na drugiego kierowcę po tym jak Felipe Massa zakończył karierę.

Wszystko szło w bardzo dobrym kierunku, jednak po drodze pojawił się poważny konkurent na to miejsce – Rosjanin Siergiej Sirotkin. Zagwarantował on wpłatę do budżetu Williamsa na poziomie 15 mln euro, co najpewniej jest ważniejsze od umiejętności i wieloletniego doświadczenia.

W walce Polaka o miejsce na drużynie postanowił wesprzeć KimBex Dream Cars oferując kilka milionów w gotówce, jednakże nikt nie był zainteresowany współpracą z polskim dealerem samochodów luksusowych.

Francuski dziennik L’Equipe podobnie jak brytyjskie media, jest przekonany, że Robert Kubica nie otrzyma stałego miejsca w bolidzie. Williams nie chce jednak zakończyć współpracy i ma zaproponować pozycję testera, dzięki czemu mógłby stopniowo poznać bolid oraz tegoroczne opony, a co za tym idzie nabrać szybkości, której podobno brakuje mu po kilkuletniej przerwie w F1.

Zachodnie media informują, że ogłoszenie nazwiska nowego kierowcy nastąpi już w we wtorek, 16 stycznia.

Robert Kubica w Williams Martini Racing

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz