Samochody elektryczne

Tesla zawiedziona sprzedażą Modelu 3

Amerykańska marka opublikowała raport sprzedaży swoich aut z czwartego kwartału 2017 roku. Najgorzej rozchodzącym sie pojazdem, okazuje się być zdecydowanie Model 3.

Amerykańska marka opublikowała raport sprzedaży swoich aut z czwartego kwartału 2017 roku. Najgorzej rozchodzącym sie pojazdem, okazuje się być zdecydowanie Model 3.

Dane sprzedażowe podsumowujące zwykle cały rok działania firmy, bądź jeden z kwartałów, są często niezwykle oczekiwanymi dokumentami, obrazującymi jak dana marka radzi sobie aktualnie na rynku. Czwarty kwartał sprzedaży z poprzedniego roku podsumowała właśnie Tesla. Co możemy wyczytać z przedstawionych danych?

Przez ostatnie trzy miesiące 2017 roku koncern sprzedał łącznie 29,870 samochodów. 15,200 z nich to Model S, 13,120 to Model X, a jedynie pozostałe 1,550 sztuk przypada na Model 3. Pokazuje to, że najświeżej produkowane dziecko firmy ma spore problemy z zainteresowaniem potencjalnych kupców. Brzmi to dosyć ironicznie, patrząc na to, że przed premierą samochód zapowiadany był jako najpewniej przyszłe najpopularniejsze auto marki.

Spowodowane jest to prawdopodobnie problemami w produkcji pojazdu jakie miały miejsce w gigafabryce marki w zeszłym roku. Były one na tyle poważne, że zmusiły pracowników odpowiedzialnych za maszyny produkujące samochód, do przepisania całego ich oprogramowania w zaledwie 4 tygodnie. Ponadto trzeba wspomnieć o praktycznie zerowej, na tle innych pojazdów, sprzedaży Modelu 3 w trzecim kwartale 2017 roku, co dodatkowo mogło zniechęcać potencjalnych klientów pod koniec roku.

Mimo wszystko przestawiony raport jest dla Tesli powodem do zadowolenia. W porównaniu do tego samego kwartału, jednak z 2016 roku, sprzedaż wzrosła o aż 27%. Oprócz tego różnica pomiędzy 3 a 4 kwartałem wynosi 9% na plus. Przeliczając cały rok, w 2017 firma wyprodukowała łącznie 101,312 pojazdów, a więc o 33 % więcej niż w 2016 roku. Jak widać marka pomimo różnych przeciwności losu, ciągle pnie się ku górze.

Tesla Model 3

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz