Supersamochody

McLaren Senna przyłapany na stacji benzynowej!

Najnowsze dzieło McLarena zostało po raz pierwszy przyłapane publicznie. Oto niesamowity czarny egzemplarz McLaren Senna.

Najnowsze dzieło McLarena zostało po raz pierwszy przyłapane publicznie. Oto niesamowity czarny egzemplarz McLaren Senna.

Samochód udało się sfotografować Luke’owi Papworth, który podzielił się fotografiami na swoim Instagramie. Czarny egzemplarz został przyłapny w południowej Anglii podczas tankowania na jednej ze stacji benzynowych.

McLaren Sennna charakteryzuje się nieziemskim wyglądem, który jasno daje do zrozumienia, do czego samochód został stworzony. Zawieszenie jest maksymalnie mocno obniżone, z przodu zamontowany został duży, wystający splitter, po boku, za drzwiami, widzimy ogromne wloty powietrza i liczne przetłoczenia. Z tyłu króluje podwójny dyfuzor, sześciokątny, potrójny wydech oraz wysokie skrzydło z systemem aktywnych lotek. Każda część czy linia zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać maksymalnie wysoki poziom aerodynamiki oraz docisku pojazdu do podłoża.

Za napęd odpowiada ta sama jednostka co w McLarenie 720S, a więc 4-litrowe V8, jednak na potrzeby McLarena Senna, została dodatkowo ulepszona. Generuje teraz łącznie 789 koni mechanicznych oraz 800 Nm mocy, a więc o 79 koni i 30 Nm więcej niż „podstawowa” wersja silnika. Dodatkowo auto jest o około 85 kilogramów lżejsze od 720S, a więc waży bez żadnych dodatkowych obciążeń 1,198 kilogramów.

Publiczna premiera modelu zapowiedziana zostało dopiero na marzec podczas tegorocznych targów w Genewie. Oficjalnie do produkcji ma trafić dopiero w połowie bieżącego roku. McLaren Senna powstanie jedynie w 500 egzemplarzach w cenie 750 tysięcy funtów. Część pieniędzy ze sprzedaży przekazana zostanie na fundację charytatywną Ayrtona Senna.

McLaren Senna przyłapany na stacji benzynowej

McLaren Senna

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz