Infinity przedstawiło swój nowy koncept o niecodziennej nazwie Q Inspiration

Infinity zaprezentowało pierwsze grafiki przedstawiające swój nowy samochód koncepcyjny - Q Inspiration, zbudowany zgodnie z nowym językiem designu marki.

Infinity zaprezentowało pierwsze grafiki przedstawiające swój nowy samochód koncepcyjny – Q Inspiration, zbudowany zgodnie z nowym językiem designu marki.

Infinity udostępniło pierwsze zdjęcie swego nowego auta koncepcyjnego Q Inspiration, które będzie miało premierę podczas salonu samochodowego North American International Auto Show 2018 w Detroit. Samochód prezentuje się dosyć niecodziennie i w znacznym stopniu odróżnia się od pojazdów zbudowanych zgodnie z panującymi aktualnie trendami.

Większość koncernów motoryzacyjnych stawia w bieżącej chwili na zastosowanie w swoich autach dużej liczby przetłoczeń oraz prostych i twardych linii. Samochody prezentują się przez to zwykle dosyć agresywnie i sportowo. Zgodnie z aktualnie przyjętym trendem, większość nowych pojazdów, jakie trafiają na ulicę, charakteryzują się także długimi maskami oraz stosunkowo krótszymi do nich tyłami. Inaczej ma być w najnowszym dziecku japońskiej firmy.

Jak twierdzi Karim Habib – szef ds. designu marki, celem Infinity jest przeniesienie tradycyjnej architektury sedana do kolejnej fazy ewolucji. Q Inspiration charakteryzuje alternatywna forma – coś z wyglądu zarówno opływowego jak i muskularnego, z przedłużoną i niespotykanie wyważoną kabiną. Dzięki pojawieniu się konstrukcyjnie przemyślanych oraz bardziej zwartych zespołów napędowych, możliwe jest eksperymentowanie z proporcjami. Dzięki temu samochód koncepcyjny ma krótszą maskę, a resztę nadwozia o wiele dłuższą. Wszystkie zalety tego rozwiązania przekładają się na przestronność i komfort kabiny.

Na zaprezentowanej grafice widzimy, że auto wykorzystuje o wiele bardziej spokojne linie, harmonijnie łączące się w całość. Brak tu agresywnych przetłoczeń charakterystycznych dla np. dzisiejszych Audi. Mimo to zdecydowanie nie można powiedzieć, że pojazdowi brakuje charakteru. Stawia on jednak o wiele bardziej na stabilność i zbalansowanie wszystkich elementów ze sobą.

Czy Q Inspiration zrewolucjonizuje rynek? Cóż, trudno powiedzieć. Jest to dopiero samochód koncepcyjny, a więc praktycznie wszystko może się jeszcze zmienić. Jeżeli jednak marka zdecydowałaby się na rzeczywiste wyprodukowanie auta w tak przyjętym designie, mogłoby ono nieźle namieszać w świecie motoryzacji, a być może nawet odwrócić aktualnie panujące trendy.

Infinity Q Inspiration

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz