Supersamochody

Czy jest lepszy prezent na święta niż Koenigsegg Agera R?

Każdy z nas ma listę wymarzonych prezentów. Pewna osoba bardzo marzyła o tym aby mieć Koenigsegga i... sama go sobie kupiła na święta.

Każdy z nas ma listę wymarzonych prezentów. Pewna osoba bardzo marzyła o tym aby mieć Koenigsegga i… sama go sobie kupiła na święta.

Samochody nie są popularnym prezentem „pod choinkę”. Zazwyczaj są one kupowane przez milionerów jako prezent np. dla żony. W tym wypadku jest zupełnie inaczej, gdyż właściciel sam sobie sprezentował 1140-konnego potwora.

Poszukiwania trwały bardzo długo, a wymarzony egzemplarz Koenigsegga Agera R znaleziony został aż w Japonii. Na liczniku ma przejechane zaledwie 500 mil (800 kilometrów), co oznacza, że jest to niemalże nowy samochód. Pomalowany jest białym lakierem z niebieskimi wykończeniami i nie posiada żadnych śladów używania.

Za napęd odpowiada tutaj wyłącznie benzynowa 5-litrowa jednostka V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Ten supersamochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 416 km/h. Zalecane jest tankowanie bioetanolu E85 i wtedy silnik generuje 1140 KM. Tankując benzynę PB95 moc spada do 940 KM.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz